Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Klasika v Plzni. Čekejte na tramvaj s Macbethem nebo Lízou Doolittlovou

Redakce

Redakce

1. 5. 2012

FOTO: Kampaň Klasika v Divadle J. K. Tyla (2012)Fotografie plzeňských herců v divadelních kostýmech ozdobily zastávky MHD v Plzni. Divadlo J. K. Tyla jimi láká na světové tituly, které má na repertoáru. Na cestách po městě se tak setkáte s Macbethem nebo Lízou Doolittlovou.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/kampan_klasika-v-djkt_1/]

Začátkem dubna zahájilo plzeňské divadlo kampaň s názvem Klasika v Divadle J. K. Tyla, která představuje významná díla světové dramatiky, jež jsou po dlouhé době opět k vidění na scéně západočeské metropole.

Shakespearova tragédie Macbeth, Molièrova komedie Lakomec a satirická komedie Pygmalion G. B. Shawa měly v Divadle J. K. Tyla (DJKT) své premiéry naposledy ještě před sametovou revolucí.

FOTO: Štěpánka Křesťanová v kostýmu Lady Macbeth, kampaň Klasika v Divadle J. K. Tyla (2012)

Štěpánka Křesťanová jako Lady Macbeth Zdroj: DJKT

„Kampaň Klasika v DJKT má především upozornit na tři významné světové tituly, které má DJKT pro tuto sezónu v repertoáru,“ řekl na dotaz TOPZINE.cz Jáchym Klimko z oddělení propagace plzeňského divadla. „Cíl kampaně je jednoduchý. Ukázat, že DJKT připravuje opravdové perly světové klasiky, a přitáhnout do hlediště nové diváky,“ dodal.

Recenzujeme: MacGyver si zahrál Macbetha

S herci činoherního souboru vyfocenými v kostýmech slavných dramatických postav se Plzeňané setkají na zastávkách MHD a na pěší zóně u hlavní pošty v Solní ulici.

Z fotografií tak na kolemjdoucí shlížejí Shakespearovi krutí manželé Macbethovi v podání Martina Stránského a Štěpánky Křesťanové, Pavel Pavlovský coby Molièrův lakomý Harpagon nebo Zdeněk Mucha s Markétou Frösslovou jako profesor Higgins a Líza Doolittlová ze Shawova Pygmalionu.

FOTO: Pavel Pavlovský v kostýmu Harpagona, kampaň Klasika v Divadle J. K. Tyla (2012)

Pavel Pavlovský coby Harpagon

„Vzhledem k tomu, že se jedná o tituly, které budou nastudovány činoherním souborem, je tato kampaň zaměřena i na podporu činoherního souboru obecně,“ upřesnil Klimko.

Macbetha uvedlo divadlo před Vánoci, Lakomec měl premiéru 28. dubna a na předlohu k slavnému muzikálu My Fair Lady s názvem Pygmalion si diváci budou muset počkat na konec června.

FOTO: Kampaň Klasika v Divadle J. K. Tyla, pěší zóna u hlavní pošty v Solní ulici (2012)

Nejviditelnější prvek kampaně, tzv. hypercube, umístilo divadlo na pěší zónu u hlavní pošty v Solní ulici Foto: Aleš Hanzlíček, TOPZINE.cz

Venkovní část kampaně, složenou z plakátů umístěných na zastávkách a z poutače na pěší zóně u hlavní pošty, doplní ještě internetová a tisková prezentace. Kolik divadlo za kampaň zaplatilo, Klimko neprozradil.

Kampaň Klasika v Divadle J. K. Tyla

W. Shakespeare: Macbeth (prem. 17. 12. 2011)
V hlavních rolích Martin Stránský a Štěpánka Křesťanová

Molière: Lakomec (prem. 28. 4. 2012)
V hlavní roli Pavel Pavlovský

G. B. Shaw: Pygmalion (prem. 23. 6. 2012)
V hlavních rolích Zdeněk Mucha a Markéta Frösslová

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klasika v Plzni. Čekejte na tramvaj s Macbethem nebo Lízou Doolittlovou