Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Divadlo Broadway začalo zkoušet muzikál Adam a Eva. Známe obsazení

Redakce

Redakce

9. 3. 2014

Již v dubnu by se mělo divadlo Broadway proměnit v biblický ráj a přivítat do své náruče Adama a Evu. V laskavé komedii z pera Haliny Pawlovské se objeví Lukáš Langmajer i Anna Polívková.

Přípravné fáze muzikálu jsou u konce, v pátek 31. ledna proběhly poslední konkurzy, a tak může započít samotná realizace muzikálu Adam a Eva.

Oproti prvním informacím došlo ke změně na postu režiséra. Kvůli časovému vytížení se pozice vzdal Zdeněk Zelenka a na jeho místo nastoupil odborník na slovo vzatý Filip Renč.

Autoři také konečně poodhalili roušku hlavních protagonistů. Mezi osazenými se nakonec neobjeví Jakub Prachař, naproti tomu Bůh stvoří Annu Polívkovou či Martina Písaříka.

Ráj plný tajemství

Mezi hlavními postavami se objeví i Lukáš Langmajer, pro kterého toto bude první muzikálová zkušenost a možná i proto nechtěl prozradit, v jaké roli přitančí před diváky.

„To bude ještě pro nás pro všechny překvapení. Já bych sice měl vědět, o jakou roli půjde, ale myslím, že bude záhodno o tom ještě chvíli mlžit.“

FOTO: Adama a Eva

Muzikál Adam a Eva bude mít premiéru v dubnu. Foto: Anna Kottová, Topzine.cz

Lukáš Langmajer přiznává, že je spíše činoherní herec, ale určitě se po pěvecké i taneční stránce bude snažit být stejně dobrý jako jeho kolegové. „Minimálně tím někoho pobavím,“ řekl a připustil, že by se nemuselo jednat o jeho poslední muzikálovou zkušenost.

Choreografie se opět ujme skvělá Leona Qaša Kvasnicová, která si tentokrát připravila pro diváky něco nového. „Při tvorbě vždy vycházím z hudby a vždy se snažím, aby to bylo nové a originální. Tentokrát mám v plánu použít třeba street dance, jazz dance, modern dance, takže si určitě každý přijde na své.“

Zkoušky by měly započít 10. února, i když dočasně v prostorách Hudebního divadla Karlín. Datum premiéry je pak stanoveno na 17. dubna. Mezi obsazenými rolemi se objeví i Kain s Abelem, tak doufejme, že se premiéra v divadle Broadway nestane i místem první bratrovraždy.

Prozatimní obsazení:

Bůh: Jan Čenský, Václav Svoboda

Adam: Martin Písařík, Marek Holý

Eva: Anna Polívková, Simona Babčáková

Ďábel: Josef Vojtek, (Sagvan Tofi)

Čertice: Dita Hořínková, Veronika Žilková

V dalších rolích: Filip Antonio, Tomáš Ringel, Tomáš Trapl, Jakub Šlégr, Michaela Dolinová, Lukáš Langmajer, Josef Vágner a další

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo Broadway začalo zkoušet muzikál Adam a Eva. Známe obsazení