Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Dítě Beatles s módním talentem, to je Stella McCartney

Redakce

Redakce

10. 8. 2010

FOTO: Portrét Stelly McCartneyTvrdili jí, že ve své podstatě talent nemá a cestičku světem módy jí klestí jméno slavného otce, bývalého člena Beatles Paula McCartneyho, a měla by se raději stáhnout, protože to nikdy nikam nedotáhne a bude jen jednou z kuriozit. Na to naštěstí nedbala a rozhodla se jít za svým snem. A díky svému velkému nadání si ve světě módy dokázala vydobýt respekt a uznání a vše zcela sama.

FOTO: Portrét Stelly McCartney

Stella McCartney, Zdroj: fanpop.com

Tatínkova módní holčička

Dcera Paula McCartneyho a fotografky Lindy McCartney, Stella, se narodila 13. září 1971 v Anglii a brzy tedy oslaví své devětatřicáté narozeniny. I přes svůj poměrně mladý věk už zanechala v módním průmyslu nesmazatelnou stopu. Již ve třinácti letech ušila své první sako a od té doby se věnovala návrhářství.

O tři roky později pracovala jako stážistka u Christiana Lacroixe. Módní design studovala na londýnské škole Central Saint Martins. Zde se poprvé projevily její kontakty se světem celebrit, když její výstupní kolekci v roce 1995 předváděly její kamarádky – modelky Kate Moss, Naomi Campbell a Yasmine Le Bon – a hudbu k ní složil její slavný otec. I přes kritické hlasy, které o ní prohlašovaly, že je jen tatínkovou holčičkou, který jí prošlapává cestu, měla její kolekce velký úspěch a byla odkoupena několika obchody v Londýně.

FOTO: Stella McCartney pro modní značku Chloé

Stella McCartney pro Chloé, Zdroj: style.com

Do Paříže, Chloé volá

V roce 1997 přichází v jejím návrhářském životě velký zlom. Je jí nabídnuta práce pod značkou módního domu Chloé, s podmínkou, že se přestěhuje do Paříže. Stella příliš dlouho neváhá a přesouvá svoji činnost z Londýna do francouzské metropole. Veškeré pochyby o jejím talentu byly rozehnány hned její první kolekcí, která slavila velký úspěch.

S Chloé Stella spolupracovala až do roku 2001, kdy byla její značka, Stella McCartney, vzata pod záštitu Gucci a Stella tak mohla pracovat s větší volností a beze strachu o finance. Od roku 2004 také pravidelně spolupracuje se značkou Adidas a v roce 2005 navrhla speciální řadu pro H&M.

FOTO: Návrhy značky Stella McCartney

Modely značky Stella McCartney, Zdroj: style.com

Vegetariánka a aktivistka za práva zvířat

Stejně jako její matka, která v roce 1998 zemřela na rakovinu, je Stella vegetariánkou. Zároveň také tvrdě bojuje za práva zvířat a je členkou organizace PETA. Proto ve svých kolekcích nikdy nepoužívá kůži ani kožešiny. Stella je zároveň ženou, která zvládá kariéru i rodinu. V roce 2003 si vzala vydavatele Alasdhaira Willise, se kterým vychovává tři děti.

FOTO: Stella McCartney pro Adidas

Stella McCartney pro Adidas, Zdroj: adidas.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dítě Beatles s módním talentem, to je Stella McCartney