Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Diane Kruger: Němka, která nechtěla být další hollywoodskou tvářičkou

Alice Hříbalová

Alice Hříbalová

31. 1. 2012

!Profil herečky!Na bývalé modelky se často ve filmovém průmyslu koukají skrz prsty. Diane ale dokazuje, že rozhodně není jen ramínko na šaty: hovoří pěti jazyky a nezapře herecký talent. 

FOTO: Diane Kruger

Kvůli roli v Hanebných panchartech musela dokázat, že je Němka, Zdroj: distributor filmu

Krásná Diane Heidkrüger se narodila 15. června 1976 v německé vesničce Algermissen jako dítě bankovní úřednice a počítačového specialisty. Přestože z ní matka chtěla mít účetní, Diane měla odmalička umělecké ambice. O herecké kariéře však nesnila, toužila se stát slavnou baletkou.

Úraz jí překazil plány

V 11 letech získala stipendium na londýnské Královské baletní škole a možná by ji skutečně čekala slibná kariéra, nebýt osudného zranění kolene, kvůli němuž musela s tancem přestat a vrátit se do Německa. Nedlouho poté opustil rodinu otec alkoholik a Diane tak byla nucena rychle dospět, aby mohla pomoci matce se starostí o domácnost a mladšího bratra Stefana. Každé ráno brzy vstávala a roznášela noviny, každé prázdniny trávila na brigádě, aby mohla přispět do rodinného rozpočtu.

V 15 letech se dívka poprvé ocitla na modelingovém konkurzu. Vlastně náhodou – kamarádka ji vzala s sebou. O rok později už vyhrála celonárodní soutěž modelek a začala fotit pro značky jako Christian Dior či Armani. Rozhodla se opustit rodnou zemi a zkusit štěstí v Paříži. Matka ji podporovala pod podmínkou, že se Diane bude chovat vzorně – a ta ji nezklamala. Dokonce svůj první alkoholický drink vypila až ve 20 letech. Lidé, kteří pili alkohol, se jí kvůli otci hnusili.

[youtube_660]SkAtwvo4EP8[/youtube_660]

Po nějaké době se z Paříže odstěhovala do New Yorku, kde její kariéra úspěšně pokračovala, ale spokojeně se necítila. „V porovnání s baletem mě to ničím nenaplňovalo. Je to práce, při které nepotřebujete žádný intelekt, vůbec se nerozvíjíte a mohl by ji dělat prakticky kdokoli, kdo vypadá jen trošku k světu. Cítila jsem, že už to není nic pro mě a potřebuju dělat něco jiného,“ říká o modelingu dnes.

Proto se rozhodla vrátit zpět do milované francouzské metropole. Tam poznala i svého, nyní již bývalého, manžela – francouzského herce a režiséra Guillauma Caneta. V roce 2001 se vzali a po šesti letech rozvedli, údajně zjistili, že chtějí jít každý svou cestou, jsou ale stále přátelé a Diane na jejich vztah vzpomíná ráda.

V roli nejkrásnější ženy světa

Do filmového světa ji uvedl kamarád Luc Besson, který jí pomohl získat její první roli. Zahrála si ve filmu Klavírista po boku  Christophera Lamberta a Dennise Hoppera a přestože se nejednalo o žádnou perlu kinematografie, získala cenné zkušenosti před kamerou. V témže roce si také zahrála pod režisérskou taktovkou svého manžela ve snímku Jak řeknete, pane a o rok později si na konto mohla připsat také role ve francouzských filmech Kontra a Na plný plyn.

FOTO: Diane Kruger

Po boku Joshe Hartnetta ve filmu Miluj mě, prosím

Průlom pro ni znamenal snímek Troja. Když zjistila, že porazila 3000 hereček, které rovněž toužily po roli Heleny, nejkrásnější ženy světa, dlouho tomu nemohla uvěřit. Tento historický velkofilm ji vyšvihl mezi nejžádanější hollywoodské herečky, přestože to pro ni byl teprve pátý herecký počin. Dále se objevila třeba v dobrodružném snímku Lovci pokladů či v milostných dramatech Miluj mě, prosímPan Nikdo.

Když se Diane ucházela o roli ve filmu Hanebný pancharti, kde chtěl Quentin Tarantino obsadit rodilou Němku, dlouho ho o svém původu musela přesvědčovat. Její angličtina je totiž tak dobrá, že v ní německý přízvuk vůbec není patrný. Nakonec jí však režisér uvěřil a mohla si tak připsat na konto další triumf. Mezi poslední filmy, v nichž jsme herečku mohli spatřit, patří Neznámý či Speciální jednotka. Právě druhý jmenovaný snímek dorazí zanedlouho do českých kin.

V současné době Diane chodí s kanadským hercem Joshuou Jacksonem. Klape jim to skvěle, ale do manželství se rozhodně neženou a na děti mají prý ještě čas. Momentálně se chce herečka věnovat kariéře, v níž má slibně našlápnuto.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Diane Kruger: Němka, která nechtěla být další hollywoodskou tvářičkou