Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Deset nejperverznějších knih část II. I klasika se může zahalit do erotického hávu

Šárka Turčeková

Šárka Turčeková

14. 10. 2011

FOTO: Homosexuálové, Zdroj: sxc.huPokračování o perverzních knihách přináší méně proslulé kousky. Co vůbec je a není perverzní kniha? A dá se to tak jednoduše vždy rozlišit?

FOTO: Homosexuálové, Zdroj: sxc.hu

Je homosexualita perverzní?, Zdroj: sxc.hu

6. Lady Fuckingham, Oscar Wilde

Je zajímavé, že o prvotině Oscara Wilda se na školách až tolik nemluví. Nemůžeme se tomu však vzhledem k obsahu knihy divit. Učitelé by se museli v hodinách červenat, kdyby mělo dojít na rozbor díla.

Jde o deník dospívající lady, která zažívá svá první intimní dobrodružství. Pro začátek je zasvěcena svou přítelkyní, jež ji uvede do erotických hrátek mezi ženami. Brzy nato se seznamuje s milencem jedné ze svých důvěrnic, jenž jí otevře bránu k dalším rozkoším

Čtěte také o rodném městě Oscara Wilda: Dublin je město jako stvořené pro milovníky piva a shopaholiky

Lady spolu s kolektivem mladých mužů a žen pořádají tajné párty, kde je dovoleno takřka vše. Nikdy není jisté, kdo s kým skončí v milostném spojení ani jaký kontext bude daná schůzka mít. Kam se hrabe Dekameron.

Lady Fuckingham ve své hlavě spřádá plány na další a další erotiku, nejčastěji v kolektivu mnoha lidí. Běžné jsou i lehce sadistické praktiky. Nakonec však dostává pohlavní nemoc a tím její příběh končí.

7. My děti ze stanice ZOO, Christiane F.

Velmi tradičním textem na téma dětské prostituce a problematiky užívání drog je kniha My děti ze stanice ZOO. Zfilmovanou podobu této knihy zná téměř každý a kdekoho osloví pro svůj dramatický obsah.

Christiane je sotva třináctiletá dívka, když se v 70. letech dostane do světa drog v centru Berlína. Zamiluje se do staršího chlapce Detlefa, jenž propadá závislosti na heroinu. Christiane na tom chce být stejně jako on.

FOTO: Sexuální praktiky

Mladá dívka netuší, že prostituce jejímu partnerovi vyhovuje

Zanedlouho jsou oba závislí na nitrožilní dávce heroinu, a proto potřebují peníze. Detlef se chodí prostituovat na městskou stanici ZOO, zájem o něho projevují především muži. Přestože se k tomu nechce před dívkou přiznat, sex s cizími muži jej vzrušuje.

Christiane začíná krást a prodávat své věci, nakonec se však i z ní stane prostitutka, která musí svým zákazníkům plnit různorodá přání. Často musí předstírat rozkoš, aby dostala zaplaceno. Text zastupuje mnoho dalších knih podobné tematiky a je strhující zpovědí mladých narkomanů ulice.

8. Nuda, Alberto Moravia

I když se to na první pohled nezdá, obsah knihy Nuda Alberta Moravia je malou exkurzí do světa sexu za pocit štěstí. Hlavním hrdinou je Dino, jenž hledá východisko ze svého nudného života pohlavním stykem s krásnou, ale duševně jednoduchou Julií.

Čtěte také: Naučte se ženu uspokojit. Připravte jí úžasný orgasmus trvající až čtyři měsíce!

Ta je mu prostředkem k tomu, aby získal dostatečný vztah k věcem, a tedy se přestal nudit. Řešením je pro něj sex s Julií kdykoliv a kdekoliv, jelikož při něm má pocit, že svou milenku vlastní. Po čase mu to ale přestává stačit.

FOTO: nahá dívka

Pro Dina je sex takřka životní nutností, Zdroj:wikimedia.org

Až když je mu Julie nevěrná, získává k ní znovu vztah. Stává se z něho chorobný žárlivec, dokonce ohrožuje mladou ženu na životě. Nakonec se pokusí o sebevraždu, ale končí v nemocnici. Zde získává vztah ke stromu, který pozoruje, čímž se přestává nudit a je vyléčen.

Přestože kniha líčí spíše duševní stavy nemocného než samotnou erotiku, nabízí celkem věrný pohled na ženské tělo jako na nástroj vlastní touhy. Hrdina se nezajímá o to, co se bude ženě líbit, ta je mu pouze jakousi figurou, se kterou si může dělat, co se mu zlíbí.

9. Dekameron, Giovanni Boccaccio

Přestože byl Dekameron ve své době jednou z nejsprostějších knížek vůbec, dnes už svým čtenářům nemůže nic nového nabídnout. Historky o nevěře a spojení věkově vzdálených párů oživuje snad jen sex v nejrůznějších situacích, ovšem i tehdy působí scéna komicky.

Můžeme si připomenout například vychytralého pána, jenž choti svého přítele přidělává ocas, aby z ní na přání vyrobil osla, anebo půvabnou manželku, která vesele dovádí se svým milencem, zatímco se její muž věnuje pokání, samozřejmě na její popud.

Spíše směšně než eroticky působí příběh, v němž si mladý sluha zasouloží s královnou, aniž by se o tom ona sama dověděla. Vyčíhá si totiž okamžik, kde se k ní vracívá král. Dokonce i ten se rozhodne mlčet, aby manželku nepopudil.

Čtěte také: Deset nejperverznějších knih část I. I klasika se může zahalit do erotického hávu

Možná právě humor činí z knihy oddechovou četbu. Dokonce ani perverze vyplývající z věkového rozdílu hrdinů není na místě, protože ta se váže na tehdejší zvyky. Knížku bychom sice měli schovat před dětmi, ale rozhodně není souborem nejpeprnějších hrátek.

10. Tělo, Fráňa Šrámek

Nejprve dokonale poznáme osobnostní rysy mladé živočišné dívky Markéty, abychom mohli proplouvat životem spolu s ní. Markéta je mladá dívka, vědoma si svého půvabného Těla v brzkých letech. Pravidelně navštěvuje s otcem hospody a líbí se mnoha mužům.

Neustále se jim vykrucuje, až se konečně octne o samotě s mužem, kterého zná od vidění. Po této první zkušenosti naneštěstí otěhotní. Muž se však zachová jako gentleman a rozhodne si ji vzít. Markéta je polichocena a navíc je ráda, že nemusí bydlet v domě s rodiči.

FOTO: Tělesné potřeby

Tělesné potřeby jsou u Markéty na prvním místě, FOTO: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Ale uplyne několik let a náhle zjišťuje, že si nemá se svým mužem co říct. Pomýšlí dokonce na nevěru, která by jí dokázala přemoci rutinu, jež nezvratně vstoupila do jejího života. Nikdy se k tomu však neodhodlá.

Náhle jí muže odvede válka. Ačkoliv se to zdá směšné, zatímco ostatní ženy pláčí kvůli nebezpečí, které jejich druhy čeká, ona myslí jen na to, že muži nevydrží být tak dlouho věrná. Řídí se skutečně hlavně svým tělem, které má specifické potřeby.

Jsou tyto knihy opravdu perverzní?

Už samo chápání slova perverze a perverzní má problematický výklad. Zatímco jeden si pod ním představí neetické chování, druhý si vybaví nejodpornější zločiny a třetí zvrácené sexuální odchylky. My jsme se zaměřili hlavně na sexuální zvláštnosti a nejrůznější lidské choutky.

Okruh knih, jež jsme na toto téma vybrali, se vztahuje ke próze našich i světových dějin, částečně pak k textům moderním. Jistě existují ještě mnohem zvrácenější knihy, ale našim cílem nebylo podat celkový výčet, nýbrž připomenout ty nejproslulejší. Znáte-li nějakou další lechtivější knihu, můžete ji přidat do diskuse, koneckonců všichni máme čas od času rádi něco ostřejšího.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Deset nejperverznějších knih část II. I klasika se může zahalit do erotického hávu