Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Deset nejperverznějších knih část I. I klasika se může zahalit do erotického hávu

FOTO:Lesbický polibekKaždý máme jiný názor na to, co je perverzní kniha. Do našeho článku jsme vybrali deset publikací, které by vás rozhodně neměly zanechat chladnými. Troufnete si je přečíst?

FOTO:Lesbický polibek

Znakem perverzních knih je nespoutaná rozkoš, Zdroj: sxc.hu

1. 120 dnů Sodomy, Markýz de Sade

Nemuseli jsme dlouho zvažovat, koho umístit na první místo. Připomeneme-li si některé pasáže z velkolepého díla Markýze de Sade, musíme uznat, že na něco perverznějšího člověk jen stěží narazí.

Filmová podoba knihy je jejím jemným odlitkem. Hlavními hrdiny jsou čtyři muži středního věku, jež mají za sebou celou řadu sexuálních zkušeností, zahrnujících pedofilii i různé sadistické praktiky. Dohodnou se, že uspořádají setkání trvající 120 dní, v jehož průběhu se budou pořádat sexuální orgie.

Pečlivě si vyberou šest dívek a chlapců pod patnáct let, dále přizvou své manželky a několik prostitutek. Den co den jim prostitutky vypráví své zážitky, u čehož se mnoho párů (i nedobrovolně) ukájí.

Čtěte také: Erotická asfyxie není jen sexuální praktika. Jde o nebezpečí

Zážitky se každý den přiostřují, spolu s nimi se však zhoršuje zacházení s mladými lidmi. Koncem třetího měsíce začnou páni souložnicím trhat zuby, lámat ruce, řezat prsy a další zvrhlosti, u čehož se uspokojují. Když už chtějí odjet, cesty jsou zasypané sněhem, a proto své oběti brutálně vyvraždí. Těžko pohledat něco perverznějšího.

2. Zodiac, Robert Graysmith

Kniha o brutálním sériovém vrahovi, kterého sexuálně uspokojuje, když může druhé mučit a zabíjet, by si nezadala ani se Sodomou. Zvláštní na tomto příběhu je, že finguje skutečnost: Údajně měl být sepsán reportérem, který kdysi pracoval v redakci deníku San Francisco, kam přišel první dopis od Zodiaca.

FOTO: milenci

Zodiaca uspokojovalo především vraždění mileneckých párů, Zdroj: photos.com

Zodiac sám byl chladnokrevný vrah a jeho oběťmi byly často mladé milenecké páry. Policii posílal výsměšné dopisy, kde přímo uváděl, kdy a kde bude vraždit znovu. Kupodivu mu to procházelo.

Viníka se nikdy nepodařilo dopadnout a usvědčit. Podle oficiálních zdrojů má na svědomí šest obětí, ale sám zabiják jich uváděl třicet sedm. Jejich reálný počet se může blížit až padesátce. Pomineme-li fakt, jak hrozné to všechno je – považte, co se asi honí takovému člověku hlavou.

Ještě by bylo pochopitelné, kdyby své oběti nejprve znásilnil a poté zabil. Ale uspokojovat se při tom, když někdo jiný trpí, obzvláště mladí milenci, kteří si někam vyjeli na dovolenou?! Asi jen těžko pochopíme, co na tom může druhého člověka vzrušovat.

3. Nahý oběd, William Burroughs

O Nahém obědu si můžeme přečíst, že je skvělou satirou na americkou diplomacii, vládu a reklamu, že je bojem za svobodu slova a vlastní myšlení.

Tohle všechno je jistě pravda, ale to nic nemění na tom, že samotná kniha je souborem nesmyslných a na sebe nenavazujících textů, jež jsou protkány homosexuálními fantaziemi jednoho narkomana. Na tom by nebylo nic monumentálního, jenže to by ve svých snech nesměl své oběti sadisticky týrat a znásilňovat.

FOTO:Muž

Burroughs ve svých fantaziích znásilňuje mladé chlapce

Některé z jeho představ jsou doopravdy nechutné. I kdyby to snad autor nemyslel vážně, bylo by třeba brát text s velkou nadsázkou, aby byly jednotlivé pasáže vtipné. Například znásilnění mladého chlapce na šibenici těsně po tom, co mu jeho trýznitel zlomí vaz a následné chlapcovo (takřka nevědomé) uspokojení před smrtí hraničí nejenom s rozumem, ale i s morálkou.

Můžete brečet, anebo se smát. Kniha jistě má co říct mezi řádky, ale stejně si zaslouží třetí místo.

4. Lolita, Vladimir Nabokov

Příběh zhrzeného mládence Humberta, jenž prožije v mládí nešťastnou lásku a o dvacet let později zaplňuje prázdné místo přítomností dvanáctileté Dolores, jež je mu dcerou, působí dojemně.

Poněkud nepřístojně se ale jeví fakt, že Lolita, jak jí soukromě říká, je jeho milenkou. O tom, že je tento vztah založen na sexu a navíc oboustranně opětován, nemá smysl se podrobněji rozepisovat.

FOTO:Lolita

Lolita až tak nevinná určitě nebyla

Fakt, že dospělý studovaný muž jedná protizákonně, protože si nedovede odpustit své toužebné choutky, působí odsouzeníhodně. Měl by přece vědět, jaký dopad to bude mít na nezletilou dívku.

Čtěte také: Lolita: Nemravná kniha o lásce?

Jenomže i když ji skutečně miloval, mladá Lolita měla na svůj věk několik sexuálních zkušeností a Humberta trochu využívala. Otázkou tedy zůstává, kdo z těch dvou více trpěl? Jistě, dílo dosahuje významné umělecké kvality, ale zvažte, jak moc je tohle zvrácené.

5. Monarcha Absint, Natálie Kocábová

Přestože to lze mezi řádky těžko vyčíst, obsah téhle novodobé knížky stojí za to. Monarcha Absint je vládce, jakýsi spasitel a polobůh, který žije ve společenství jemu podřízených lidí na odlehlém, blíže neidentifikovatelném místě.

Dá se říct, že je posedlý sexem, a proto má kolem sebe rád společnost mladých lidí, kteří jsou mu neustále k dispozici, a to jak svým tělem, tak i jinak. Na oplátku jim dává přístřeší a jídlo, na něž množství těchto lidí nemá prostředky, protože jsou to většinou narkomani.

FOTO:Miminka

Incest je pro Monarchu Absint běžnou záležitostí

Probíhají tady sexuální a drogové orgie, a to buď přímo s Monarchou, nebo jednotlivě. Běžný je incest, nad nímž se zde nikdo nepozastavuje, ale také pedofilie, obzvláště pokud do skupiny přibude nový mladý člověk.

Toho Monarcha uvede do milostného života bez ohledu na jeho pohlaví. Nezvykle působí zasazení spermatu do země, na jehož místě později vyroste strom. V knize se vyskytuje mnoho perverzností jakoby mimochodem, zatímco hlavní tok událostí rychle plyne neznámo kam.

Zařadili byste tato díla také mezi nejperverznější knihy nebo máte odlišný názor? A jaké nejperverznější knihy jste četli? Těšit se můžete také na druhý díl seznamu perverzní literatury, kde bude výčet děl pokračovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Deset nejperverznějších knih část I. I klasika se může zahalit do erotického hávu