Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Deset filmů, které musí mít každý správný pirát

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

10. 10. 2010

Které filmy se v současnosti nejvíce stahují? Hity z léta, romantická dramata nebo třeba animované komedie? A rozhoduje nějak o tom jejich kvalita?

Nejstahovanější film současnosti - Dostaň ho tam, Zdroj: distributor filmu

Na prvním místě se vyhřívá snímek, který svým způsobem spojuje všechny tři zmíněné žánry (alespoň z části). Dostaň ho tam je ztřeštěnou komedií od autora podobně laděných Kopaček, která ale obsahuje i romantickou linku. A nejde o žádný nový hit, snímek měl premiéru na začátku srpna.

Opakem je Machete, jenž se do naších kin dostane teprve tento týden. Z internetu se přitom stahuje už v celkem koukatelné kvalitě. Třetí jsou Predátoři, kteří podobně jako Dostaň ho tam žebříčku vévodí už nějaký ten pátek. Kdo seznam TOP10 stahovaných filmů na BitTorrentu doplňuje?

1. Dostaň ho tam (69 %)
2. Machete (75 %)
3. Predátoři (67 %)
4. Zatím spolu, zatím živi (67 %)
5. Robin Hood (69 %)
6. Jonah Hex (51 %)
7. Iron Man 2 (72 %)
8. The Rig (40 %)
9. Poslední vládce větru (47 %)
10. Superman / Batman: Apocalypse (64 %)

Jak můžete vidět, nejde o žádné majstrštyky. V podstatě nenáročné, pohodové filmy. Je dost pravděpodobné, že jste i většinu viděli nebo minimálně o nich slyšeli. Výjimkou jsou Jonah Hex a The Rig, snímky, u kterých ani není jasné, zdali vůbec dorazí do českých kin.

Desátá příčka s komiksovými hrdiny Supermanem a Batmanem zase překvapivě patří video filmu, který na stříbrném plátně neuvidí nikdo. Oldschoolové animáky ale očividně pořád skrývají jistý potenciál.

Ten největší ze všech se ale skrývá ve jménech celebrit. Proč uživatelé asi stahují Posledního vládce větru, fantasy, které totálně propadlo a jehož 3D efekt je natolik placatý, že si můžete během sledování klidně sundat speciální brýle? Podívejte se na jméno režiséra. Ano, tvůrce Šestého smyslu, M. Night Shyamalan. A kdo stahuje Zatím spolu, zatím živi? Fandové Toma Cruise a Cameron Diaz. Zkuste si tahle jména jen zadat do Googlu a sami uvidíte, kolik výsledků na vás vyplivne.

Nechci tím naznačovat, že diváci se často chovají jako masy. Že jsou pokrytečtí a jdou jen za jmény, ne za kvalitou. Že je zajímají remaky a pokračování, na úkor skutečně originálních snímků. Kolik filmů z tohoto seznamu jsem viděla já? Sedm. Přece nepřiznám, že jsem taky taková.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Deset filmů, které musí mít každý správný pirát