Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Deník Mimoňky – knížka pro každou správnou puberťačku!

Tahle recenze bude tak trochu o pubertě. Když si vzpomenu na tu vlastní, vybavuji si knihy, které jsem v té době četla. Léto, jako když vyšije, Tajemství proutěného košíku, Pusinky (tajně, neboť jsem dle své mámy ještě na ně neměla věk). Uběhlo pár let a je tady Rachel Renée Russellová, Deník Mimoňky a puberta mojí dcery.

Zdroj: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Sotva jsem knihu přinesla domů, moje čerstvě jedenáctiletá dcera ji drapla do rukou, zavřela se s ní na záchodě a pak už bylo jen slyšet hurónský smích a hlasité předčítání, se kterým za mnou běhala jako pejsek, dokud knihu celou nepřečetla. Ač je kniha poměrně hrubá, dcerunka ji zvládla přečíst za dvě hodiny a pak se do ní znovu pustila navečer.

Některé zajímavé pasáže si dokonce nahrála na telefon a pak je pouštěla svým kamarádkám. Aby toho nebylo málo, druhý den si zašla koupit tlustý sešit s pevnými deskami a začala si psát deník.

Co je tohle za knihu? Neodolala jsem a nahlédla, i když, pravda, mnohé pasáže jsem znala nazpaměť, jak mi je dcerunka neustále se smíchem předčítala. Na stránce, na které jsem knížku otevřela, bylo napsáno:

„Někdy si říkám, že moje máma NEMÁ MOZEK. A pak jsou dny, kdy to vím jistě.“

Deník Mimoňky

Aha, řekla jsem si a četla dál. Čtrnáctiletá Nikki (autorka knihu napsala pro svou stejnojmennou dceru) nastoupila do nové školy a snaží se zapadnout. Místo vysněného iPhonu dostane od své matky (bez mozku) deník a tím to vlastně všechno začíná.

Knížka je skutečně psaná formou deníku a je výborně graficky zpracovaná, obsahuje spoustu obrázků, smajlíků, básniček, grafů, náčrtků a komiksů. Grafika naprosto na jedničku, poutavý puberťácký jazyk, všechno je hustý a tak podobně.

Fajn, knížka pro puberťáky jako dělaná! Navíc je to obrovská legrace!

Deník Mimoňky mě docela bavil, a to jsem pubertě už dávno odrostla, i když – KDO VÍ :-). Všem slečnám příslušného věku doporučuji přečíst!

Autor: Rachel Renée Russellová
Překlad: Jana Hejná
Ilustrace: Lisa Vega
Počet stran: 296
Vazba: pevná
Nakladatelství: Mladá fronta a. s., Praha 2011
Doporučená cena: 279,- Kč
Hodnocení: **** (90%)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Deník Mimoňky – knížka pro každou správnou puberťačku!