Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Demi Lovato: Mladičká hvězda na výsluní

Veronika Jílková

Veronika Jílková

19. 3. 2010

Krásná, talentovaná, skromná. To je Demi Lovato. Herečka, zpěvačka a textařka, která je vzorem mnoha dívek po celém světě, a její nejlepší přítelkyní je Selena Gomez.

Demi Lovato v seriálu Sonny ve velkém světě, Zdroj: distributor seriálu

Demi Lovato (celým jménem Demetria Devonne Demi Lovato) se narodila 20. 8. 1992 v Dallasu, jako druhé dítě Patrika a Diany Lovato. Má dvě sestry, Dallas a Madison.

První herecké krůčky

První herecké zkušenosti Demi sbírala již v šesti letech v seriálu Barney a přátelé, kde si zahrála postavu Angely. Zde se také seznámila se svou nejlepší kamarádkou Selenou Gomez. Hrála rovněž jednu z epizodních rolí ve známém seriálu Prison Break (Útěk z vězení), kde si zahrála čtrnáctiletou Danielle. Účinkovala i v seriálu As The Bell Rings a Just Jordan.

S Jonas Brothers ve filmu Camp Rock 2: Velký koncert, Zdroj: distributor filmu

Proslavily ji ale až role Sonny Murnroe v televizním seriálu Sonny With a Chance (Sonny ve velkém světě) a především Mitchie Torres ve filmu Camp Rock a Camp Rock 2 se skupinou Jonas Brothers. Tento film od legendárního Walta Disneye sklidil v Americe takový úspěch jako High School Musical nebo Hannah Montana.

Nejen seriály…

Soundtrack k filmu Camp Rock nastartoval její kariéru. Brzy po jeho vydání vyšlo její debutové album Don’t Forget, na kterém spolupracuje právě i s Jonas Brothers. První skladba na desce nese název Get Back. Toto album se umístilo na krásném druhém místě hitparády Bollboard 200 a během prvního týdne prodeje se jej prodalo 89 tisíc kusů. Na tento úspěch Demi Lovato v roce 2009 navázala druhým albem Here We Go Again.

Se Selenou jsme mohli Demi vidět i ve filmu Princess protection program (Program na ochranu princezen, 2009). Natočily spolu i úvodní píseň a videoklip s názvem One And The Same.

Disney Friends

Právě se Selenou, Jonas Brothers, Miley Cyrus a dalšími tvoří skupinu s názvem Disney Friends. Tito členové spolupracují s Walt Disney a natáčí nové singly. Mezi nejnovější písně již zmiňovaných členů patří skladba s názvem Send It On.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Demi Lovato: Mladičká hvězda na výsluní