×
TOPZINE.cz

Deathstars se opět chystají do Česka, tentokrát na Masters of Rock

Deathstars, Zdroj: nuclearblast.de

Švédští death glameři Deathstars nedávno ukončili své turné jako předkapela Rammsteinů a vrhají se na další. Ani to nebude postrádat zastávku v českých luzích a hájích, tentokrát na  festivalu Masters of Rock 2012, který proběhne od 12.  do 15. července ve Vizovicích.

Deathstars, Zdroj: deathstars.net
Deathstars. Zdroj: deathstars.net

Kapela Deathstars vyrostla na kořenech black metalových Swordmaster, jejichž členové bubeník Bone W Machine a kytarista Nightmare Industries se v roce 2000 rozhodli ubírat poněkud méně konvenčním směrem. Spolu s Whiplasherem Bernadottem a Beast X Electricem založili skupinu Deathstars a nahráli své debutové album Synthetic Generation. Svérázná kombinace electra a oldschool rocku s méně patrnými základy v tvrdém blacku zaujaly natolik, že zanedlouho podepsali kontrakt se svým dosavadním labelem Nuclear Blast, což jim otevřelo dveře do celého světa či jak situaci vystihuje sám label: na celou planetu.

Nightmare Industries okomentoval svou otočku od black metalového soundu jako posun: „Chtěli jsme použít naše kořeny v extrémní rockové hudbě a objevit osobitější cestu k tomu, jak vyjádřit sexy chaos.“

Deathstars – Synthetic Generation (z prvního alba Synthetic Generation)

O čtyři roky později po nenadálém úspěchu a několika personálních změnách na postu baskytaristy a bubeníka následovalo v roce 2006 album Termination Bliss, které jen utvrdilo publikum v tom, že Deathstars do čela švédského undergroundu patří. Album je ještě o píď temnější a rytmičtější.

Švédskou expanzi završuje prozatím poslední deska Night Electric Night, na kterou se již toužebně čekalo. Média upozorňovala s velkým předstihem na její nahrávání a v roce 2009 zamořili Deathstars titulní strany rockových časopisů. Na albu je slyšet, že hudebně vyspěli a svůj styl vypilovali do detailů. Texty zůstávají stále stejně temné a plné krve, sound je však mnohem propracovanější. Zda-li se Evropa vymaní z koloniálního sevření těchto osobitých Švédů, ukáže čas, moc šancí jí však nedávám.

Deathstars – Blitzkrieg (ze druhého alba Termination Bliss)

Hvězdnou dráhu kapely doprovázelo několik předskokanských vystoupení na halových podiích pod záštitou takových velikánů jako jsou Cradle of Filth, Korn a naposledy byli jejich hostiteli němečtí Rammstein.

Při poslední předskokanské příležitosti vydala kapela své první best of cd Deathstars: The Greatest Hits On Earth. Bestofka obsahuje také dva nové songy Death Is Wasted On The Dead a nejnovější singl METAL. U příležitosti singlu představila kapela nového bubeníka Oscara Leadera vystupujícího pod pseudonymem Vice. Původně Vice  bubnoval ve švédské skupině Crescendolls, ale s Deathstars si již zahrál jako záskok za nemocného Bone W Machine při Into Darkness Tour.

[youtube_660]R5-8JpdRQdk[/youtube_660]

Sám Vice své přijetí do kapely komentuje takto: „Je vzrušující být částí Deathstars. Cítím, že mé bubnování skvěle doplňuje hudbu Deathstars.“ Stejně nadšení jsou z nové spolupráce i ostatní členové kapely: „Nový přírůstek v kapele přinese do nahrávek a živých vystoupení mnohem více energie než kdy dříve,“ dodává Nightmare Industries.

Ostatně nebylo to poprvé, co kapela ustála problémy s obsazením bicích: už při turné s Korn si musela skupina vypůjčit Adriana Erlandssona tehdy ještě z Cradle of Filth. Adrian si pak navíc zabubnoval i na bolusovém tracku třetího alba Night Electric Night

Škatule, škatule hejhejte se!

Přesně před rokem dokonce kytarista Cat Casino a baskytarista Skinny Disco odehráli na sedmnáct evropských koncertů s americkými glam rockery Vain.

Deathstars – Death Dies Hard (ze třetího alba Night Electric Night)

Ačkoli právě se skupinou Vain se k nám chlapci nedostavili, Deathstars dělají koncertní zastávky na území naší zemičky řekněme pravidelně. Jinak tomu nebude ani v létě, kdy se zde ukáží již podruhé na festivalu Masters of Rock, jenž proběhne ve dnech 12.  až 15. července tradičně ve Vizovicích v areálu likérky R. Jelínek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..