Menu
TOPZINE.cz
Hudba

De Phazz se chystají do Prahy s novou deskou Lala 2.0

Redakce

Redakce

27. 4. 2010

De Phazz Praha 2010!Vstupenky!Uplynul další rok, Pit Baumgartner tradičně obměnil většinu ansámblu a v rámci klubové noci Conference představí novou nahrávku svého multižánrového uskupení 10. května na koncertě v pražském klubu Retro.

Zdroj: archiv skupiny

De Phazz, Zdroj: archiv

Projekt De Phazz vznikl v mysli producenta P. Baumgartnera v polovině devadesátých let. Od té doby se z původního nápadu stalo světově známé uskupení, jež je mnohými považováno za krále lounge music. Hudba De Phazz má však do obyčejného lounge velice daleko, skupina se vyznačuje osobitým kombinováním žánrů, které by si jinak málokdo dokázal představit pohromadě.

>>> Koupit vstupenky zde <<<

Downtempo, trip hop, jazz, pop, soul, prvky latinskoamerické hudby nebo d’n’b, to vše míchají De Phazz dohromady a vytvářejí zcela originální a svérázný zvuk, srovnatelný jen s několika dalšími skupinami, jako jsou Jazzanova nebo The Cinematic Orchestra.

Projekt má za sebou již devět studiových alb, každé s trochu jiným zvukem a celkovým hudebním tématem. To je dáno zejména Baumgartnerovým osobitým producentským přístupem, jehož základním kamenem je již výše zmíněná obměna většiny členů pro každé album (jedinými relativně stálými členy jsou vokalisté Karl Frierson a Pat Appletonová).

Díky tomu přináší na každé nové nahrávce čerstvé a neohrané nápady, originální hudební prvky a témata a zaručuje, že se kreativita a zvuk tohoto projektu nedostanou na mrtvý bod. Od první desky Detunize Gravity z roku 1997 se celkový styl každé nahrávky přehoupnul jiným směrem a hudbě De Phazz to jen prospívá.

V české kotlině nebude skupina poprvé, vystoupila již v roce 2005 na festivalu Love Planet v Táboře. Již tenkrát přilákala stovky fanoušků a do stanu, ve kterém vystupovala, se vešla jen polovina zájemců. Dá se tedy očekávat, že o lístky na květnový koncert bude řádný zájem – k dostání jsou online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

De Phazz se chystají do Prahy s novou deskou Lala 2.0