Dave Grohl v jednom kole: Superskupina i nové album s Foo Fighters

Americký kytarista, bubeník a zpěvák Dave Grohl tento měsíc promluvil o svých nesčetných hudebních aktivitách. Kromě své domovské kapely Foo Fighters se stíhá angažovat v několika dalších projektech.

FOTO: Foo Fighters
Foo Fighters, Zdroj: foofighters.com

Grohl hovořil jednak o plánech s Foo Fighters, kteří pracují na materiálu k novému albu, jednak o chystaném turné s all-star kapelou Sound City Players.

„S Foo Fighters máme opravdu velké a úžasné nápady pro další album, z nichž jsem nadšený,“ uvedl Grohl. „Více pracovat začneme poté, co skončím s prací na dalších projektech,“ pokračoval s odkazem na jeho současný hudební projekt –  kapelu Sound City Players, která odehrála své debutové vystoupení minulý týden na Sundance Film festivalu.

Společně s Grohlem skupinu tvoří zpěvačka Fleetwood Mac Stevie Nicks, frontman Creedence Clearwater Revival John Fogerty, Lee Ving, Rick Nielsen z Cheap Trick a Rick Springfield.

Zároveň Grohl potvrdil, že navázal spolupráci s další formací s názvem RDGLDGRN (vyslov Red Gold Green). Jedná se o mladou americkou kapelu, která míchá punk a indie rock s hiphopovými vlivy. Grohl s nimi nahrál bicí pro jejich debutové, zatím nepojmenované, album. Nadále bubnuje i s kalifornskou stoner rockovou kapelou Queens Of The Stone Age.

Dave Grohl v jednom kole: Superskupina i nové album s Foo Fighters
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*