Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

DAMU v MeetFactory: Všechno nejlepší, Phoebe Zeitgeist! vychází z komiksu

Redakce

Redakce

7. 1. 2013

Praha inspirovala španělského dramatika Carlose Be. Inscenace Všechno nejlepší, Phoebe Zeitgeist! se mimořádně dostane na prkna MeetFactory. Alternativci z DAMU ji poprvé předvedou v pátek 11. ledna.

FOTO: Vsechno nejlepsi, Phoebe Zeitgeist!

Hru na motivy komiksu režíruje Alena Vanišová. Zdroj: divadlodisk.cz

Světoznámý španělský autor a dramatik Carlos Be si pro premiéru své hry nevybral Prahu náhodou. „V Praze jsem se znovu nadchnul pro divadlo poté, co jsem divadelní zápal ztratil ve Španělsku. V Česku se až k vzteku harmonicky mísí experiment s tradicí,“ zmínil v jednom z rozhovorů.

Absolventi z katedry alternativního a loutkového divadla DAMU si pro letošní divadelní sezonu připravili třetí absolvenstkou inscenaci tentokrát s názvem Všechno nejlepší, Phoebe Zeitgeist! Tentokrát se nehraje v Divadle Disk, ale v prostoru MeetFactory.

Čtěte také: Absolutní tma nebrání velkému zážitku

Hra Všechno nejlepší, Phoebe Zeitgeist! napsaná na motivy komiksu The Adventures of Phoebe Zeit-Geist!, jenž začal vycházet v šedesátých letech minulého století. Díky bizardním dobrodružstvím hlavních hrdinů reflektoval náladu ve společnosti. V inscenaci bude reflektovat stav společnosti především humor. Humor, se kterým lze nahlížet na životní tragédie.

„Od začátku nás inspirovaly oltářní obrazy a středověké liturgické divadlo: konflikty světa a lidského života zachycené v jediné situaci, v jednom modelovém gestu. Právě toto gesto hledáme v dnešním světě – skutečném i virtuálním. Na pomoc jsme si vzali poetiku Hieronyma Bosche, Markýze de Sade a samozřejmě Carlose Be,“ říká Petr Gojda, překladatel a dramaturg projektu.

Všechno nejlepší, Phoebe Zeitgeist!

MeetFactory (inscenace je mimořádně uváděna v MeetFactory)

Režie: Apolena Vanišová

Hrají: Anne-Françoise Josephová, Soňa Páleníková, Hedvika Řezáčová, Johana Schmidtmajerová, Pavel Blažek, Jan Cina, Tilen Kožamelj, Šimon Krupa, Filip Šebšajevič, Antonín Týmal

Premiéra: pátek 11. ledna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

DAMU v MeetFactory: Všechno nejlepší, Phoebe Zeitgeist! vychází z komiksu