Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

D´EPOG přiváží do pražské Galerie NoD projekt Žena subjekt/žena objekt

Skutečné příběhy umělkyně Anaïs Nin a ženy-obludy Julie Pastrany si mohou diváci užít ve středu 14. listopadu v galerii NoD. Do Prahy ji přiváží brněnský soubor Divadlo D´EPOG.

FOTO: Žena subjekt/žena objekt_1

Pohled na ženu prostřednictvím dvou příběhů. Zdroj: Divadlo D´EPOG

Inscenace Žena subjekt/žena objekt ukazuje ženskou postavu skrze dva skutečné příběhy. Projekt se inspiroval životními příběhy francouzsko-kubánské spisovatelky Anaïs Nin a Julie Pastrany, která se narodila s postižením zvaným hypertrichosis.

Čtěte také: Osamělá srdce režíruje Jařab Na zábradlí

Anaïs Nin se zaměřovala na erotickou literaturu a slávu získala díky téměř celoživotní publikační činnosti. Oproti tomu Julie Pastrana byla ukazována jako atrakce. Lidská obluda, která vypadala jako gorila. Charles Darwin o ní prohlásil, že jde o mimořádně fajn ženu, nicméně s mužskými vousy a chlupatým čelem.

FOTO: Žena subjekt/žena objekt_2

„Jde o velmi intimní divadlo.“

Co měly tyto zdánlivě rozdílné osobnosti společného, divákům přibližuje Divadlo D´EPOG ve svém projektu. Komorní Galerie NoD dokresluje celkovou atmosféru, jak uvedl šéfdramaturg prostoru NoD Adam Halaš: „Jde o velmi intimní divadlo, které vyžaduje komorní prostor. Inscenace balancuje mezi uměleckou výpovědí a výpovědí ženy. Hra zároveň reflektuje pohled na současný svět umění, trendy, žánry, styly v kontrastu jedince.“

Soubor D´EPOG získal ocenění Objev roku na festivalu …příští vlna/next wave… 2011, projekt Žena subjekt/žena objekt nominovaly Divadelní noviny na Inscenační počin roku a Julie Goetzová byla za herecký výkon nominována na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku 2011.

Žena subjekt/žena objekt

Galerie NoD

Termín: středa 14. listopadu

Vstupné: 200 korun / 150 korun studenti

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

D´EPOG přiváží do pražské Galerie NoD projekt Žena subjekt/žena objekt