Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Czech Press Photo: Cenu diváků získá fotka Havla pořízená pro TOPZINE.cz

Petr Pečenka

Petr Pečenka

29. 1. 2012

V pondělí 30. ledna si v Křížové chodbě Staroměstské radnice v Praze bude moci Cenu diváků převzít Vojta Herout. Právě fotka tohoto fotografa, který mimo jiné fotí pro TOPZINE.cz, diváky uchvátila nejvíc.

FOTO: Václav Havel

Václav Havel na premiéře filmu Odcházení Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Na začátku soutěže Czech press Photo 2011 vyhrála v kategorii Lidé, o nichž se mluví. S blížícím se koncem výstavy je čím dál více jasné, že vyhraje i Cenu diváků. Ostatně už to potvrdila i Zdena Poděbradská ze společnosti Czech Photo.

Fotografie Václav Havel nakukuje vznikla pro magazín TOPZINE.cz na premiéře Havlova filmu Odcházení. Fotograf Vojtěch Herout ho na ní zachytil v okamžiku, kdy zpoza rohu zvědavě sleduje reakce diváků v hledišti.

Všechny fotky z premiéry filmu Odcházení si můžete prohlédnout v tomto článku.

Cena diváků Czech Press Photo má podobu skleněné plastiky vytvořené sklárnou Ruckl Crystal. Autorovi snímku bude slavnostně předána den před ukončením výstavy v pondělí 30. ledna v 17 hodin v Křížové chodbě Staroměstské radnice v Praze.

Ceny v podobě fotografické výbavy firem Nikon a Canon čekají i na vylosované účastníky divácké ankety. A že jich hlasovalo opravdu hodně! Od listopadu do ledna, kdy výstava probíhá, ji navštívilo přes 45.000 lidí. Z nich se 9.936 rozhodlo odpovědět na anketní otázku Jaký snímek na vás osobně nejvíc zapůsobil? a 2.304 dalo svůj hlas právě Havlovi.

Sentiment válcuje tvrdou konkurenci

Musíme si kriticky položit otázku, zda by výsledky divácké ankety dopadly stejným způsobem i bez okolností z poloviny prosince. Smrt Václava Havla zasáhla celý národ jako opravdu málokterá událost posledních let. Není tedy divu, že v nabité konkurenci technicky vyspělých fotografií zvítězila tato jednoduchá momentka – fotografie člověka, který se nesmazatelně zapsal nejen do dějin naší země, ale i do srdcí jejích obyvatel.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Czech Press Photo: Cenu diváků získá fotka Havla pořízená pro TOPZINE.cz