Art & Design

Fotograf TOPZINE.cz Vojta Herout vyhrál na Czech Press Photo! S Havlem

Pavlína Nouzová

10. 10. 2011

Na pražském Czech Press Photo 2011 bodoval kromě jiných i fotograf VOJTa Herout. Jeho fotografie můžete znát právě od nás, z TOPZINE.cz! Na soutěži vyhrál se svým originálním ztvárněním exprezidenta Václava Havla.

Vítězná fotografie Václava Havla, Foto: VOJTa Herout, Topzine.cz

Vítězná fotografie z kategorie Lidé, o nichž se mluví pochází z premiéry k filmu Odcházení, které Václav Havel režíroval.Vojtěch Herout alias VOJTa Herout, který pro TOPZINE.cz fotí již od 5. ledna 2010, porazil řadu konkurentů, i když je mu teprve 28 let.

„Vím to teprve čtyři hodiny,“ reagoval dnes v 15:00, o svém vítězství se tak dozvěděl téměř ve stejnou dobu jako běžní čtenáři denního tisku.

„Spíš patřím mezi lidi, kteří se necpou do předních řad. Radši sleduju dění zpovzdálí. Ostatně i díky tomu vznikla tahle fotka – byl jsem prostě jinde než velká většina kolegů fotografů a viděl tak děj z jiné strany,“ prozradil TOPZINE.cz svůj recept na vítěznou fotografii. Jeho další tvorbu naleznete ZDE. Další fotografie focené pro TOPZINE.cz naleznete na jeho profilu.