Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Colin Firth se vydá na dráhu golfisty. Bude kvůli tomu muset zemřít

Oscar se u něj ještě moc neohřál a sympatický Brit je v záplavě nových projektů. V jednom z nich by se měl úplně odříznout od minulosti.

Colin Firth

Colin Firth bude v novém snímku předstírat vlastní smrt. Zdroj: distributor filmu

V chystaném filmu Arthur Newman, Golf Pro si letošní držitel Oscara zahraje chlapíka, který nenávidí svou práci a kterému neustále pije krev jeho bývalá manželka. Takových už jsme v kině viděli, řeknete si, jenže Firthův hrdina se rozhodne řešit svou situaci trochu neobvykle.

Colin Firth získal Oscara za Královu řeč. Byl ale film skutečně tak dobrý?

Nafinguje svou vlastní smrt a začne žít nový život pod novou identitou profesionálního golfisty Arthura Newmana. Poté se setká s kráskou Emily Blunt (Správci osudu), která se chce vypořádat se svým starým životem stejným způsobem jako on. Společně pak vnikají do opuštěných domů a využívají totožnosti jejich předchozích obyvatel.

Netradiční romantická komedie vzešla z pera Becky Johnston, která je autorkou scénářů k filmům Sedm let v Tibetu nebo Pán přílivu. Režírovat bude debutant Dante Ariola, který se zatím docela dobře etabloval při práci na televizních reklamách.

Colin Firth je v poslední době stále více v kurzu. Vypadá to, že po dramatu Single Man a oscarovém výkonu v Králově řeči se rozhodl vybírat stále zajímavější projekty. Brzy ho uvidíme v remaku zlodějské komedie Gambit z roku 1966, kde převezme štafetu po Michaelu Caineovi a patrně i v dalším pokračování Bridget Jones. Na nezávislou komedii Arthur Newman, Golf Pro si ovšem budeme muset ještě přes rok počkat.

Arthur Newman, Golf Pro

Komedie / Drama
USA, 2013

Režie: Dante Ariola
Hrají: Colin Firth, Emily Blunt

Premiéra: rok 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Colin Firth se vydá na dráhu golfisty. Bude kvůli tomu muset zemřít