Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Co takhle prázdniny IN-line?

Redakce

Redakce

2. 7. 2010

Další školní rok je ten tam, před námi jsou prázdniny a mnozí rodiče řeší otázku: co darovat své ratolesti za vysvědčení? Mohou zvolit takřka cokoli, od peněžní odměny přes návštěvu cukrárny až po hodnotnější dárek. Tím se mohou stát třeba kolečkové brusle – hit letošního léta.

Kolečkové brusle RC-001, Zdroj: pictures.com

Kolečkové brusle RC-001, Zdroj: pictures.com

Většina rodičů dary za školní vysvědčení neschvaluje. Děti by se měly učit pro sebe, tak proč by za známky měly být odměňovány? Existuje však i názor, že dárek je pro dítě určitou motivací. Vidina vytoužené odměny žáky přinutí k lepším výkonům. Také mimořádné, či dokonce nečekaně dobré studijní výsledky by měly být náležitě oceněny.

Pro ty, kdo se rozhodnou dítě přece jen obdarovat, jsou kolečkové brusle dobrou investicí. Bruslení je zábavná aktivita, která je prospěšná zdraví a nepotřebujete k ní žádné zvláštní dovednosti. Naučit se bruslit trvá poměrně krátkou dobu, i když se to pravděpodobně neobejde bez pádů a modřin. V začátcích je tedy dobré obstarat si k bruslím také chrániče.

Jaké brusle pořídit?

Při nákupu můžete vybírat z několika typů bruslí. Prvním jsou klasické, tzv. fitness brusle. Tyto brusle jsou vhodné pro začátečníky, jsou maximálně pohodlné a co nejlépe ovladatelné. Dnes jsou tyto brusle poměrně univerzální, dají se používat téměř při všech způsobech bruslení.

Wes Driver styl, Zdroj: flickr.com

Wes Driver styl, Zdroj: flickr.com

Druhým typem jsou agressive brusle. Tento typ je určen pro zkušenější bruslaře. Má menší a tvrdší kolečka, která jsou vhodná pro triky na U-rampě, ve skate parku či pro provádění akrobatických kousků na jiných pevných překážkách.

Dále můžete zvolit speedskating. Na rozdíl od klasických čtyřkolečkových bruslí mají brusle na speedskating koleček pět. Jsou velmi rychlé, takže jsou zcela nevhodné pro začátečníky.

Úplnou novinkou na našem trhu je nordic skating. Oblibu si získá především u milovníků běžkování, protože jízda na těchto bruslích připomíná jízdu na běžkách. Každá brusle má jen dvě velmi velká nafukovací kolečka, která umožňují i jízdu na lesních cestách. Brusle na nordic skating se tedy dají využít téměř v jakémkoliv terénu. K vybavení na nordic skating patří i dvě hůlky, kterými se bruslař odpichuje a nabírá tak rychlost.

Jaký typ kolečkových bruslí zvolíte, je na vás a na vkusu toho, koho plánujete obdarovat. Vždy však pamatujte na to, že jde o koupi sportovní potřeby, která by měla být především kvalitní, aby nedocházelo ke zbytečným úrazům.

Dobré kolečkové brusle se dnes dají sehnat v průměru od jednoho a půl tisíce do čtyř tisíc korun a vybírat se dá z desítek značek. Zvolit si můžete i barvu, na trhu jsou speciální dámské modely (růžová, bílá) a pánské modely (černá, modrá). Možností je tedy mnoho, stačí si vybrat a hurá do parku!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co takhle prázdniny IN-line?