×
TOPZINE.cz

Co poslouchat při posezení pod hvězdami? Poslechněte si pár tipů

foto_hvězdy
Až se vypravíte hledat Polárku či za nočním dobrodružstvím, poslechněte si k tomu hudbu! Foto: archiv

Strávit noc pod širákem, to už dávno není pouze výsadou tuláků či skautů. Mnozí vyhledávají venkovní nocleh zcela dobrovolně, ačkoli jim je doma k dispozici pohodlná postel. Pod hvězdami je zkrátka krásně.

Vydáte se za nočním dobrodružstvím? Zdroj: archiv

Vyrazíte-li se také kochat potemnělou krajinou či zkoumat souhvězdí, pusťte si k tomu hudbu. Poradíme vám jakou. Jen to nepřežeňte s decibely, ať neplašíte zvěř.

K majestátnímu pohledu do hlubin noční oblohy se dobře hodí působivé skladby, kterými se můžete nechat zbůhdarma unášet kamsi do nočních, fantastických stínů, o jakých psal už velký básník Arthur Rimbaud. Do takového fantaskního a barvitého hudebního světa vás spolehlivě dopraví Jimi Hendrix Experience. Poslechněte si třeba jejich melancholickou píseň s půlnoční tematikou, Burning of the Midnight Lamp.

Jak je známo, kdo se bojí, nesmí do lesa, a stejné pořekadlo lze uplatnit i na osamělé noční bivakování. Kdo by snad přece dostal z temné prázdnoty vůkol strach, nechť nezoufá a pozvedne si náladu pomocí lehce žertovné písně v živějším rytmu.

Velká láska od Sto zvířat je netradiční zhudebněná love story, která se odehrála stylově pod hvězdami. Kapela ji podává s typicky osobitým vtipem, a tak jistě každému strašpytlovi pomůže přijít na veselejší myšlenky.

Nejen pro náměsíčné

Ocitnete-li se v průběhu nočního lelkování pod vlivem úplňku a začnete fantazírovat třeba o tom, jaké by bylo vznášet se nad povrchem Měsíce, i pro vás se najde ideální hudební doprovod. Walking On The Moon od The Police vám zaručeně padne do noty.

Pokud se vypravíte daleko od civilizace, bude na místě ohleduplnost. Abyste v přírodě netropili přílišný hluk, zvolte tedy raději poklidnější skladby. S tajuplnou atmosférou tiché noci znamenitě souzní song Teardrop od Massive Attack, kterému dodala éterické vokály Liz Fraser z Cocteau Twins.

Možná se na nezvykle temný svět okolo sebe budete dívat zrovna tak udiveně jako mimino z videoklipu.

K pobytu na čerstvém vzduchu se jistě bude hodit i trochu folku, hudby to pravých trampů. Pokud nevlastníte kytaru a tedy nemáte na co brnkat u táboráku, zpestří vám případné posezení u ohně i hudba reprodukovaná.

Čtěte také: Nejlepší hudba k opalování

Pro takovou chvíli můžeme vybrat třeba píseň Mr. Tambourine Man od Boba Dylana, která se zdá být pro poslech v měsíčním svitu jako stvořená. Možná vám dokonce dodá chuť vydat se na vandr a stát se na chvíli také takovým tulákem, který tančí pod diamantovým nebem.

[youtube-height=25]oVuVXqWfQeE[/youtube]

Ať už si ke zpříjemnění svého nočního výletu vyberete k poslechu cokoliv, lze doporučit jedno: zvolená hudba by na vás neměla mít účinky srovnatelné s rohypnolem. Ačkoliv, až noc povážlivě pokročí, možná přijde přeci vhod i nějaká ukolébavka. Její výběr však už necháme na vás.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..