Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Co poslouchat při posezení pod hvězdami? Poslechněte si pár tipů

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

23. 8. 2011

Strávit noc pod širákem, to už dávno není pouze výsadou tuláků či skautů. Mnozí vyhledávají venkovní nocleh zcela dobrovolně, ačkoli jim je doma k dispozici pohodlná postel. Pod hvězdami je zkrátka krásně.

Vydáte se za nočním dobrodružstvím? Zdroj: archiv

Vyrazíte-li se také kochat potemnělou krajinou či zkoumat souhvězdí, pusťte si k tomu hudbu. Poradíme vám jakou. Jen to nepřežeňte s decibely, ať neplašíte zvěř.

K majestátnímu pohledu do hlubin noční oblohy se dobře hodí působivé skladby, kterými se můžete nechat zbůhdarma unášet kamsi do nočních, fantastických stínů, o jakých psal už velký básník Arthur Rimbaud. Do takového fantaskního a barvitého hudebního světa vás spolehlivě dopraví Jimi Hendrix Experience. Poslechněte si třeba jejich melancholickou píseň s půlnoční tematikou, Burning of the Midnight Lamp.

Jak je známo, kdo se bojí, nesmí do lesa, a stejné pořekadlo lze uplatnit i na osamělé noční bivakování. Kdo by snad přece dostal z temné prázdnoty vůkol strach, nechť nezoufá a pozvedne si náladu pomocí lehce žertovné písně v živějším rytmu.

Velká láska od Sto zvířat je netradiční zhudebněná love story, která se odehrála stylově pod hvězdami. Kapela ji podává s typicky osobitým vtipem, a tak jistě každému strašpytlovi pomůže přijít na veselejší myšlenky.

Nejen pro náměsíčné

Ocitnete-li se v průběhu nočního lelkování pod vlivem úplňku a začnete fantazírovat třeba o tom, jaké by bylo vznášet se nad povrchem Měsíce, i pro vás se najde ideální hudební doprovod. Walking On The Moon od The Police vám zaručeně padne do noty.

Pokud se vypravíte daleko od civilizace, bude na místě ohleduplnost. Abyste v přírodě netropili přílišný hluk, zvolte tedy raději poklidnější skladby. S tajuplnou atmosférou tiché noci znamenitě souzní song Teardrop od Massive Attack, kterému dodala éterické vokály Liz Fraser z Cocteau Twins.

Možná se na nezvykle temný svět okolo sebe budete dívat zrovna tak udiveně jako mimino z videoklipu.

K pobytu na čerstvém vzduchu se jistě bude hodit i trochu folku, hudby to pravých trampů. Pokud nevlastníte kytaru a tedy nemáte na co brnkat u táboráku, zpestří vám případné posezení u ohně i hudba reprodukovaná.

Čtěte také: Nejlepší hudba k opalování

Pro takovou chvíli můžeme vybrat třeba píseň Mr. Tambourine Man od Boba Dylana, která se zdá být pro poslech v měsíčním svitu jako stvořená. Možná vám dokonce dodá chuť vydat se na vandr a stát se na chvíli také takovým tulákem, který tančí pod diamantovým nebem.

[youtube-height=25]oVuVXqWfQeE[/youtube]

Ať už si ke zpříjemnění svého nočního výletu vyberete k poslechu cokoliv, lze doporučit jedno: zvolená hudba by na vás neměla mít účinky srovnatelné s rohypnolem. Ačkoliv, až noc povážlivě pokročí, možná přijde přeci vhod i nějaká ukolébavka. Její výběr však už necháme na vás.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co poslouchat při posezení pod hvězdami? Poslechněte si pár tipů