Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Co poslouchat k sexuální předehře? Tahle hudba je lepší než Rosenberg

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

25. 8. 2011

Představte si, že se rozbíhá vášnivá předehra. Vtom se z ulice ozve troubení auta, z bytu nad vámi dětský pláč, zpoza zdi bouřlivá hádka. Vážení, s takovým doprovodem by si neporadil ani Robert Rosenberg!

Hudba udělá z milostné předehry dokonalou overturu, Zdroj: youtube.com

Ať už se dostanete k jakékoli příručce dobrého sexu, snad všude narazíte na radu: zapojte smysly. Hmat? Bez něj se vám to povede jen těžko. Zrak? Pokud se nejedná o partnera typu raději nevidět nebo nepreferujete milování ve tmě, máte splněno. Chuť? No, dámy i pánové ví své. Čich? Parfém či vůni druhého také vnímáte. Neodstavujte sluch na druhou kolej! A popravdě, snad cokoli je lepší než ona zmíněná zvuková kulisa z okolí.

Své o tom vědí i filmoví a seriáloví hrdinové, takže proč se nejprve při výběru hudby vhodné k předehře neinspirovat právě u nich.

Chris Isaak: Wicked Game. Doporučují Přátelé

Jak by dopadli Ross a Rachel bez nezapomenutelného rande v muzeu? Když Rossova přednáška o hvězdách přejde v jiné intro, zní jim k tomu právě skladba Chrise Isaaka z roku 1989. Tento song se stal hitem ve chvíli, kdy zazněl ve filmu Davida Lynche Zběsilost v srdci (Wild at Heart). Píseň se brzy dostala na rádiové vlny a hravě ovládla hudební žebříčky.

Mimochodem, Wicked Game jste mohli slyšet i v seriálech Beverly Hills, 90210, Melrose Place či Smalville, skladbu využili i tvůrci telenovely Tak jde čas, zazněla rovněž v několika dalších filmech a byla použita v reklamě uvádějící řadu Jaguar X-Type.

Dave ze seriálu Flight of the Conchords v jedné ze svých replik řekl: „Ženy mají rády tři věci: muže v kiltu, Southern Comfort (oblíbený likér původem z New Orleans) a Wicked Game od Chrise Isaaka.“ Tak proč ji nezkusit? Jen nezapomeňte odložit sklenici s pitím co nejdál, jak by asi poradil Ross.

Sandcastles in the Sand: Barney a Robin z HIMYM zaručují kvalitu

Už jen samotný videoklip pobízí k méně slušnému chování. Dívka v bílých, průsvitných šatech se prochází po písčité pláži. Když tenhle song dokázal na správně vzrušivou vlnu naladit i Robin a Barnyho ze seriálu How I Met Your Mother, tak proč ne vás? No, možná si ho jen budete muset pustit vícekrát. A vypít u toho velké množství alkoholu. A možná to vůbec není vhodná píseň pro milostnou předehru.

Ale už jen pro to, abyste si vychutnali Robin Sparkles – Scherbatsky (Cobie Smulders) v jednom z jejích snad nejtrapnějších okamžiků, si tento klip pustit musíte. Alespoň jako odrazový můstek pro dlouhotrvající polibek by snad tato skladba fungovat mohla.

Pánský striptýz: DJ Valentino a Suck My Dick, anebo Mickey Avalon a My Dick?

Jestliže předchozí skladby byly vhodným doprovodem pro sólo něžnějšího pohlaví, tak ty následující rozhodně dokonale podpoří pány v jejich případném pokusu o nezvyklou předehru. Kdo říká, že v posteli vedle vášně nemůže být trochu smíchu?

Myslím, že už sama představa vašeho protějšku tančícího v rytmu DJ Valentina či Mickyho Avalona vás nejen pobaví, ale snad i příjemně naladí. A i kdyby váš partner nebyl dokonalým na parketu, snaha se cení snad ještě víc než talent.

Je libo zpomalit?

Skvělá skladba, jež se dočkala řady remaků, v původní verzi v podání trojice 50 Cent, Justin Timberlake a Timbaland. Song, který zazněl poprvé v květnu roku 2007, a to pod názvem Ayo Pornography. Hned v červnu byl přejmenován na Ayo Technology a červenec přinesl název She Wants It.

Podívejte se také na nejlepší erotické videoklipy

V září roku 2008 přišel belgický zpěvák a skladatel Milow s cover verzí, která obsadila pozici číslo jedna hned v několika státech, mezi nimi například doma v Belgii, v Dánsku či ve Švédsku. Videoklip k písni jen umocňuje její zvuk, a tak není divu, že zlákal k více než 45 milionům zhlédnutí, a to pouze na Youtube. Třeba právě v něm najdete inspiraci.

Skutečnou perličkou pro ty, kteří předehru významem staví na úroveň samotného koitu, je však skladba úplně jiná. Představte si lehce chraplavý mužský hlas v příjemných hloubkách s jemným rytmickým základem a doplňujícími vokály.

Čtěte také: Co poslouchat po nevydařeném sexu?

Topzine.cz uvádí třešničku na dortu předehry: In My Secret Life od Leonarda Cohena. Proč právě tahle? V roce 1988 Cohen oznámil, že začíná pracovat na songu s tímto názvem. Finální verze byla hotová v roce 2001! A když někdo pracuje na jedné skladbě celých třináct let, tak to skutečně musí stát za to!

Ano, hudba může z milostné overtury udělat nezapomenutelný prožitek. Ale pokud ležíte v posteli s prknem, tak vám ani Leonard Cohen nepomůže. To si snad radši pusťte toho Rosenberga.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co poslouchat k sexuální předehře? Tahle hudba je lepší než Rosenberg