Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Poradíme, co nevařit na Valentýna. S fazolemi vybouchnete

Redakce

Redakce

10. 2. 2012

FOTO: Perfect SenseLáska prochází žaludkem a jídlo na svátek všech zamilovaných by mělo být ve všech ohledech předehrou k vášnivé noci. Jsou ovšem pokrmy, které se dokážou postarat o pěkný trapas a zamilovaná atmosféra je ta tam.

FOTO: Perfect Sense

Po požití česneku a cibule se polibku na ústa nejspíš nedočkáte, Zdroj: distributor filmu Perfect Sense

Dřív, než se pustíte do přípravy večeře, dobře si rozmyslete, co budete vařit. Vybrali jsme pro vás jídla, která na valentýnský večer rozhodně vyškrtněte ze seznamu.

Pozor na úsměv

Pro navození atmosféry máte připravené na CD hity Louise Amstronga a film s Julií Roberts. Nejvíc si však lámete hlavu nad tím, co za dobroty prostřete na stůl.

FOTO: Sklenice vína

Dejte si pozor, ať vaše společná večeře není zároveň i tou poslední, Zdroj: sxc.hu

Taková zlatavá kukuřice na talíři může vypadat velmi lákavě, ovšem když se usadí mezi zuby, dokáže být dost otravná. Pravděpodobně vás to ochudí o krásné úsměvy u stolu. Ze stejného důvodu vynechejte špenát. Tmavě zelené částečky mezi zuby nevypadají zrovna sexy.

Vůně česneku

Na svátek všech zamilovaných si hlídejte svůj dech. Všichni dobře víme, co dokáže udělat česnek a cibule. Pachem z vašich úst zvadnou čerstvé květiny na stole a polibky s protějškem si s největší pravděpodobností raději rozmyslíte. Žvýkačka už situaci nezachrání.

Čtěte také: Známe jídla, po kterých zaručeně dostanete chuť na sex. A nejen vy

Jiným způsobem vás mohou potrápit luštěniny. Děsivé zvuky nafouknutého bříška nepřehlučí ani Louise Armstronga.

Špagety, sushi  a mikrovlnka

Pro valentýnskou večeři zvolte jednoduché jídlo, se kterým nepovedete boj na život a na smrt. Klasickým příkladem jsou špagety s rajčatovou omáčkou. Každý si aspoň jednou po konzumaci tohoto jídla odnášel na svém oblečení vzpomínku ve formě červeného fleku.

FOTO: Láska na talíři

Raději se najezte láskou než fazolemi, Zdroj: David Siqueira, sxc.hu

Pokud nezvládáte manipulaci s hůlkami, vynechejte sushi, nebo použijte ke konzumaci jiný nástroj, který bohužel už nebude tím tradičním. Plusové body nečekejte ani za polotovar ohřátý v mikrovlnné troubě.

Recept na úspěch

V jednoduchosti je krása a pro večeři ve dvou to platí dvojnásob. Nechte múzy tančit na kuchyňské lince. Použijte ty správné suroviny a váš večer dostane bezchybnou a zamilovanou atmosféru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poradíme, co nevařit na Valentýna. S fazolemi vybouchnete