Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Co nekupovat ve slevách? Za kabát a koženou kabelku si raději připlaťte

Redakce

Redakce

2. 5. 2012

Všechny rády nakupujeme ve slevách a výprodejích. Do některých kousků se ani nevyplatí investovat. Jsou ale i kategorie, kde je kvalita důležitá a vy byste si měla připlatit.

FOTO: Výkladní skříň

Zdroj: sxc.hu

Všechny bychom rády nakupovaly za desetitisíce a taky to tak občas děláme, ale pak se zase probudíme. Tedy většina z nás.

Hezky se dá nakoupit i za pětistovku, stačí jen dobře hledat, neopomínat second handy a číhat na výprodeje a slevy. Myslím, že v tom máme už dobrou školu života. Je však pár věcí, na kterých by se nemělo šetřit.

Boty

Zde je snad kvalita nejdůležitější, ještě více u zimních bot. Určitě nikdo z nás neprahne touhou čvahtat cestou na tramvaj a posléze vyfasovat nějakou tu chřipku. Vzpomeňte si, jak jste reagovaly, když jste viděly hezkou slečnu v ošlapaných zimních botách.

FOTO: Boty Jaro/Léto 2012

Zdroj: net-a-porter.com

Kabát

Buď se přestěhujte blíže k rovníku, nebo si kupte pořádný kabát. Zima divokým módním kreacím nepřeje a dlouhé měsíce chodíte v jednom kabátu. A ten by měl stát za to. Nezapomeňte na vysoký límec, nekupujte lesklé bundokabáty naplněné umělou hmotou.

FOTO: Kabáty 20112/2012

Zdroj: net-a-porter.com, pietro-filipi.com

Kabelka

Víme, že to nejsme jen my, kdo u sebe nosí nepřiměřené množství věcí, které neváží pět deka. Koženou taškou nikdy nic nezkazíte a navíc sklidíte obdivné pohledy kamarádek. No a co, že budete do výplaty přežívat na mrkvi.

FOTO: Designérské kabelky jaro/léto 2012

Zdroj: net-a-porter.com

Podprsenka

Tady snad není třeba komentáře. Není to sexy ani hezké, když si upravujete podprsenku každých deset vteřin, protože leze nahoru nebo dolů nebo absolutně nesplňuje svou funkci. Raději jednu za tisícovku, než pět levných, které vám budou ležet doma a přitahovat vaše nenávistné pohledy.

FOTO: Podprsenky Etam jaro/léto 2012

Zdroj: Etam

Základ šatníku ve výprodejích nekupujte. Na pořádkou kabelku, boty, spodní prádlo a zimní kabát si holt budete muset našetřit.

A co jsou naopak věci, které můžete mít v jakémkoli množství a za jakoukoli cenu?

Svetr

Nosíme je prakticky pořád, kromě vrcholu léta, kdy podvědomě přivoláváme studenou frontu při každé cestě MHD. Je naprosto pochopitelné, když chňapnete svetr za tři stovky, protože je prostě dokonalý. Svetříků není nikdy dost a na jejich počtu není nutné šetřit.

FOTO:Inspirace pro svetry

Zdroj: New Yorker, Lindex, Ann Christine

Pásek

Můžete jich mít ve skříni přes 30 a stále nemáte všechny barvy, vzory a šířky, které jsou IN. My to plně chápeme.

FOTO: Pásky

Zdroj: New Yorker

Plátěná taška

Není nic odpornějšího, než nošení nákupu nebo nedejbože osobních věcí v igelitové tašce. Když už nemáte na koženou kabelu, kupte si několik veselých plátěných tašek, se kterými šetříte přírodu i stylové kolemjdoucí.

FOTO: Plátěné tašky

Zdroj: New Yorker

Šátek

Už je nemáte kam dávat a stále nemáte ani jeden, který by se dal nosit? Vítejte v klubu.

FOTO: Šátky

Zdroj: New Yorker

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co nekupovat ve slevách? Za kabát a koženou kabelku si raději připlaťte