Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Co je to… Twist?

Svobodný tanec twist byl prvotní změnou tzv. éry květinových dětí. Startovalo hippies a děti se chtěli bavit, být free a cool! Je to hudba plná dobré nálady. Její vznik se datuje do 60. let 20. století ve Spojených státech amerických.

"The Beatles. Zdroj: beatles-fans.blog.cz/profil"

The Beatles, Zdroj: beatles-fans.cz

Melodie je jednoduchá, zpěvák zpívá hlavní linku a v akordových intervalech ho doprovázejí vokalisté. Někdy se i v názvu písniček objevuje twist. Twist and shout od Beatles nebo The twist z repertoáru Chubbyho Checkera.

Hudba twistu je velmi podobná rock’n’rollu. Rychlá, spojená s bicím, elektrickou kytarou, ze začátku klavírem nebo basou. Basa twistu dodává rytmus, posunuje ho dopředu a přímo vybízí k tanci, a tak vzniká typický taneční styl, tzv. kroucení se.

Tanečníci přenášejí váhu ze strany na stranu, kroutí přitom pánví a ještě jakoby sestupují do dřepu. Mohou i vyskočit a zatleskat na závěr. I ve skladbách je slyšet potlesk mladých a nespoutaných hudebníků, plných nadšení. Např. v písni Do you love me, která byla slyšet i v prvním dílu Hříšného tance, od skupiny The Contours.

Twist si své místo mezi tanci určitě zaslouží, je živý, originální a svérázný!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co je to… Twist?