Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Cítíte se unavení a bez energie? Vyzkoušejte Yerba mate!

Každému z nás někdy takzvaně docházejí baterky a potřebuje pořádnou vzpruhu. Nemůžeme ráno vstát z postele, cítíme se unavení během dne, nebo se potřebujeme učit na důležitou zkoušku. Existuje mnoho životabudičů, které nám pomáhají únavu překonat, ale ne všechny jsou zdravé a tělu prospěšné. To ovšem neplatí pro yerba mate! Tento zázračný nápoj z cesmíny paraguayské přináší tělu tolik potřebnou sílu a energii. Má povzbuzující efekt a nabízí blahodárné revitalizační účinky. Kromě toho pozitivně ovlivňuje metabolismus a trávení a skvěle se hodí jako pomocník při redukční dietě. Ale to není všechno. Yerba mate funguje i jako skvělý antioxidant, příznivě stimuluje kardiovaskulární systém a zvyšuje imunitu. Jeho každodenní konzumování Vám tedy přináší mnoho výhod.

Co to vlastně Yerba mate je?

Jeho název pochází z Jižní Ameriky a je odvozen z jazyka Guarany a termínu „Caa-mate“, kde „caa“ znamená rostlinu a „mate“ tykev, v níž se tradičně připravuje. Jedná se o stálezelenou rostlinu z čeledi Aquifoliaceae, která je v našich končinách stále oblíbenější. I přesto, že její popularita stále roste, není její dostupnost samozřejmostí. V případě, že už jste natrefili na nějaký obchůdek, který Yerba mate nabízí, měli byste si být jistí, že obdržíte skutečně kvalitní produkt, který přinese toužené výsledky.

Pokud hledáte kvalitu, která ale zároveň nezruinuje Vaši peněženku, rozhodně byste měli navštívit internetový obchod MateMundo.cz. Jeho specialisti pro Vás vybírají pouze zboží té nejvyšší jakosti, která je zaručena díky mnohaletým zkušenostem, a především lásce k tomuto nápoji i celé kultuře. Yerba mate totiž není jen nápoj, je to životní styl.

Příprava nápoje z Yerba mate? Nic složitého!

Příprava tohoto nápoje může být skutečným rituálem. Nálev z maté lze připravit stejným způsobem jako běžný čaj, tj. lžičku listů louhovat několik minut ve vroucí vodě a před pitím scedit (k dispozici jsou také sáčky). Pokud však chcete dodržet tradici, je třeba nápoj připravit jinak, jak je zvykem u indiánů. Budete potřebovat specifickou nádobu, tzv. maté nebo matero, s brčkem, tzv. bombilla. U té není nutné nápoj ani filtrovat, protože se do něj vloží lžíce listů maté, nádoba se naplní vroucí vodou a po několika minutách čekání se nápoj pije přímo brčkem.

Ať už jste úplný začátečník nebo pokročilý konzument yerba mate, vaše tělo určitě ocení blahodárné účinky, které tento zázračný nápoj přináší! Neváhejte a změňte svůj život k lepšímu ještě dnes pravidelným pitím Yerba mate!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cítíte se unavení a bez energie? Vyzkoušejte Yerba mate!