Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Chýlková s Hádkem si naposledy užijí. Derniéra Absolventa se blíží

FOTO: Absolvent, Studio DVAStudio DVA chystá poslední představení inscenace Absolvent. Ta se uvádí už sedm let a v hlavních rolích vystupují Kryštof Hádek a Ivana Chýlková.

FOTO: Absolvent, Studio DVA

Kryštof Hádek udržuje milenecký poměr s Ivanou Chýlkovou Zdroj: studiodva.cz

V neděli 5. února čeká Absolventa derniéra. Inscenace se hraje od roku 2005, kdy měla premiéru v rámci Léta hereckých osobností. Od té doby se dočkala mnoha repríz, přičemž ta 129. bude v pražském Divadle Palace zároveň úplně poslední.

Čtetě také: Soukromý skandál režíroval Patrik Hartl

Naposledy se tak Kryštof Hádek stane absolventem Benjaminem Bardockem, který se po dokončení studií odmítne věnovat kariéře a z nudy si začne románek s přítelkyní svých rodičů. Paní Robinsonová v podání Ivany Chýlkové je ale vdaná žena, která má dceru Elaine. Do ní se Benjamin zamiluje a musí vzniklou situaci řešit.

FOTO: Absolvent, Studio DVA

Kryštof Hádek miluje Moniku Zoubkovou, poměr ale udržuje s její matkou

Příběh o premiantovi Benjaminu Bardockovi byl původně zpracován Charlesem Webem jako román. Ten se později stal předlohou slavného filmu Absolvent v hlavní roli s Dustinem Hoffmanem. Z obou těchto zpracování čerpal režisér Patrik Hartl při inscenování Absolventa ve Studiu DVA.

Absolvent

Divadlo Palace, Praha

Autor: Tery Johnson
Režie: Patrik Hartl
Hrají: Kryštof Hádek, Ivana Chýlková, Monika Zoubková, Jaroslav Satoranský, Gabriela Vránová, Petr Křiváček, Kristýna Košková, Michal Slaný

Cena: 289–399 Kč

Kdy: neděle 5. února 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chýlková s Hádkem si naposledy užijí. Derniéra Absolventa se blíží