Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Láska přes internet: Navštivte knihkupectví, které nabízí i ryby

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

23. 5. 2013

Láska přes internet je jeden z klasických romantických filmů, u kterých jen stěží zamáčknete slzu. Pomohou vám dojetí překonat následující chyby?

FOTO: Láska přes internet

Chcete říct, že má životní láska zruinovala můj podnik? Zdroj: Warner Bros.

Joe (Tom Hanks) a Kethleen (Meg Ryan), oba působí na knižním trhu. Ona vlastní knihkupectví po své matce a knihami žije, jemu jde hlavně o zisk a vybudování bezkonkurenční společnosti. A jak už to tak bývá, v několikamilionovém městě, jako je New York, na sebe ti dva narazí na internetu, kde si nevědomky vylévají srdce jeden druhému.

Ano, ona kvůli němu je sice nucena opustit práci, kterou miluje, ale to jí přesto nezabrání v tom, aby více milovala toho, kdo to způsobil. Možná se tím filmaři jen snažili zakrýt vlastní nedostatky a vzkázat divákům, že chybovat je přece lidské. Přesvědčit se o tom můžete už v sobotu odpoledne na Nově.

Chyby ve filmu

1. Když Joe vezme Annabel a Matta házet kroužky, drží v ruce červené, žluté a zelené kroužky. Rozdá je dětem, aby si mohly hodit, a zbyde mu jen zelený a žlutý. Přes rameno podá Benovi žlutý, i když původně ve volné ruce drží zelený. Ve střihu se ještě barva kroužků několikrát změní nebo kroužky zmizí úplně. Že by Joe uměl tak brilantně žonglovat?

play-sharp-fill

2. Ani další scéna se tak úplně nepovedla. Ze zábavního parku odchází obě děti s vlastní zlatou rybičkou v sáčku, ale když dojdou do knihkupectví, mají rybku jen jednu. Jak je pak možné, že ve chvíli, kdy knihkupectví opouštějí, mají zase obě rybky? Těžko říct, buď připlula potrubím, nebo se v knihkupectví očividně prodávají i jiné věci než jen knihy.

3. Hned v několika scénách je vidět, že se Joe i Kathleen připojují k síti AOL na notebooku, ze kterého ale nevedou žádné telefonní kabely. To je více než zvláštní, hlavně když zvážíme fakt, že v té době se k AOLu bezdrátově připojit nešlo a bylo nutné telefonní připojení…

4. Na lodi Joe nalévá svému otci martini a do dvou skleniček přihodí olivu. V dalším záběru je ale jedna z oliv pryč a on ji tam dává znovu. Zdá se, že měl Joe více hlad než žízeň.

5. Při posezení ve venkovní kavárně je zřetelně vidět, že je větrno, zvlášť při pohledu na vlající plachty na střeše. V detailním záběru na Joea a Kethleen je ale poklidné počasí a na hlavě se jim nehne ani vlásek. Aspoň víme, že reklamy na lak a tužidlo nelžou a vaše vlasy udrží chráněné při každém počasí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Láska přes internet: Navštivte knihkupectví, které nabízí i ryby