×
TOPZINE.cz

Chyby ve filmu Kate a Leopold. Hugh Jackman umí předpovídat budoucnost

Kate a Leopold.

Když průchod časem, tak pořádný. Leopold má pocházet údajně z roku 1876, ale když spadl do červí díry, tak se cestou do 21. století zastavil ještě v dalších pěti jiných obdobích. Nebo jen scenáristé nedávali pozor ve škole?

S Hughem Jackmanem v romantické komedii Kate a Leopold
Meg Ryan s Hughem Jackmanem v komedii Kate a Leopold. Zdroj: H. C. E.

Romantická komedie Jamese Mangolda Kate a Leopold vypráví o Leopoldovi (Hugh Jackman), který se z dubna 1876 ocitá díky časové smyčce v New Yorku 21. století. Vše je mu cizí a neznámé, především moderní ženy. Kate (Meg Ryan) je takovým příkladem, přesto se, po různých rozporech a dohadech, do sebe zamilují. Mohou být spolu, když je každý z jiné doby? To jste mohli zjistit už dnes v televizi. Všimli jste si ale také následujících chyb?

Chyby ve filmu

1. Opery, o kterých Leopold vypráví, měly premiéru až mnohem později. Piráti z Penzance měli premiéru až na silvestra roku 1879 v New Yorku. A opera La bohème  měla premiéru v Turínu až v únoru 1896, tedy dvacet let poté, co Leopold cestoval časem.

2. Na začátku filmu uvidíme slavnostní otevření mostu, u kterého hraje hudba od dirigenta a skladatele Johna Philipa Sousy. Jedná se o Manhattan Beach March, která však byla složena až  roku 1893, tedy o čtrnáct let později.

 

video

3. Když je Kate venku, považuje Leopold za svou povinnost dohlédnout, aby byla brzy doma. Proto, když už je skoro půlnoc, vyrazí za Kate. Ta chce pravděpodobně v restauraci zůstat, protože na hodinkách v restauraci vidíme půl desáté.

4. Leopold chce dokázat, že není zvědavý jak ženská. Tvrdí, že si myslel, že Stuart je Jack Rozparovač. Jak mohl o Rozparovači vědět, když ten zabíjel až o dvanáct let později? Není to tak trochu usvědčující důkaz?

5. V první chvíli, kdy Leopold uvidí telefon, považuje ho za mluvící telegraf od vynálezce Alexandra Grahama Bella. Sice rok 1876 tentokrát tvůrci trefili, ale výstava Centennial Exhibition Philadelphia byla zahájena v červnu, ale Leopold měl spadnout do 21. století v dubnu…

6. Pár střihových chybiček. Jak to vlastně s tím cestováním časem je? Když Stuart a Leopold propadnou strukturou času, jsou úplně suší a není na nich ani památka deště z 19. století. Leopold se na konci vrací zpět do minulosti a má úplně stejné šaty, které měl na počátku filmu. Jenže on si je převlékl a šaty zůstaly v minulosti, jak je tedy mohl mít i v současnosti?

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..