Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Kate a Leopold. Hugh Jackman umí předpovídat budoucnost

Redakce

Redakce

4. 5. 2013

Když průchod časem, tak pořádný. Leopold má pocházet údajně z roku 1876, ale když spadl do červí díry, tak se cestou do 21. století zastavil ještě v dalších pěti jiných obdobích. Nebo jen scenáristé nedávali pozor ve škole?

S Hughem Jackmanem v romantické komedii Kate a Leopold

Meg Ryan s Hughem Jackmanem v komedii Kate a Leopold. Zdroj: H. C. E.

Romantická komedie Jamese Mangolda Kate a Leopold vypráví o Leopoldovi (Hugh Jackman), který se z dubna 1876 ocitá díky časové smyčce v New Yorku 21. století. Vše je mu cizí a neznámé, především moderní ženy. Kate (Meg Ryan) je takovým příkladem, přesto se, po různých rozporech a dohadech, do sebe zamilují. Mohou být spolu, když je každý z jiné doby? To jste mohli zjistit už dnes v televizi. Všimli jste si ale také následujících chyb?

Chyby ve filmu

1. Opery, o kterých Leopold vypráví, měly premiéru až mnohem později. Piráti z Penzance měli premiéru až na silvestra roku 1879 v New Yorku. A opera La bohème  měla premiéru v Turínu až v únoru 1896, tedy dvacet let poté, co Leopold cestoval časem.

2. Na začátku filmu uvidíme slavnostní otevření mostu, u kterého hraje hudba od dirigenta a skladatele Johna Philipa Sousy. Jedná se o Manhattan Beach March, která však byla složena až  roku 1893, tedy o čtrnáct let později.

 

video
play-sharp-fill

3. Když je Kate venku, považuje Leopold za svou povinnost dohlédnout, aby byla brzy doma. Proto, když už je skoro půlnoc, vyrazí za Kate. Ta chce pravděpodobně v restauraci zůstat, protože na hodinkách v restauraci vidíme půl desáté.

4. Leopold chce dokázat, že není zvědavý jak ženská. Tvrdí, že si myslel, že Stuart je Jack Rozparovač. Jak mohl o Rozparovači vědět, když ten zabíjel až o dvanáct let později? Není to tak trochu usvědčující důkaz?

5. V první chvíli, kdy Leopold uvidí telefon, považuje ho za mluvící telegraf od vynálezce Alexandra Grahama Bella. Sice rok 1876 tentokrát tvůrci trefili, ale výstava Centennial Exhibition Philadelphia byla zahájena v červnu, ale Leopold měl spadnout do 21. století v dubnu…

6. Pár střihových chybiček. Jak to vlastně s tím cestováním časem je? Když Stuart a Leopold propadnou strukturou času, jsou úplně suší a není na nich ani památka deště z 19. století. Leopold se na konci vrací zpět do minulosti a má úplně stejné šaty, které měl na počátku filmu. Jenže on si je převlékl a šaty zůstaly v minulosti, jak je tedy mohl mít i v současnosti?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Kate a Leopold. Hugh Jackman umí předpovídat budoucnost