Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Hughu Jackmanovi: Večeřet s ním chtěla i britská královna

Alice Hříbalová

Alice Hříbalová

5. 10. 2012

Australského herce světově proslavily nejen svaly, jaké předvedl coby Wolverine, ale i vážnější snímky, v nichž vypracované tělo na odiv nevystavoval. Věděli jste například, že jednou z jeho prvních rolí byla ta v dramatu Václava Havla?

FOTO: Hugh Jackman ve filmu Austrálie

Ve snímku Austrálie se předvedl jako zarostlý drsňák. Zdroj: Bontonfilm

Pro komiksové fanoušky zůstane Hugh Jackman zkrátka navždy hlavně Wolverinem. Rok 2000, kdy se v kinech objevil první snímek série X-Men, byl pro herce přelomový. Nejen kvůli slávě, kterou si rolí vydobyl, ale také kvůli množství hereckých příležitostí, které mu snímek přihrál do klína. Zahrál si tak například po boku Rachel Weisz v mysteriózní filmové básni Fontána či v dramatu Christophera Nolana Dokonalý trik. Přečtěte si o tomto talentovaném herci něco víc.

1. Vyrůstal pouze s otcem

Do osmi let si Hugh užíval harmonické dětství – než se jeho rodiče rozvedli a matka se přestěhovala do Anglie. Nechala tak výchovu pěti dětí na Hughově otci, který celou rodinu živil jako účetní. Role jediného rodiče se zhostil zodpovědně a herec dodnes vzpomíná na své mládí s úsměvem.

2. Díky Václavu Havlovi našel své herecké ambice

Hugh po herectví původně ani nijak zvlášť netoužil. Na střední škole si vystřihl roli v muzikálu My Fair Lady, po maturitě se ale vydal na Technologickou univerzitu. V posledním ročníku se zapsal na kurz herectví, protože mu scházely kredity. Třída předvedla drama Václava Havla s názvem Vyrozumění a Hugh si zahrál hlavní roli. „V tom týdnu jsem se mezi těmi lidmi cítil více jako doma než za celé tři roky na univerzitě.“ Od té doby už měl o své budoucnosti jasno.

3. Kromě hereckého talentu oplývá i tím komediálním

Na předávání Oscarů v roce 2009 opravdu zazářil. Ve svém úvodním čísle předvedl výkon pěvecký, taneční i herecký, hlavně však dokázal pobavit opravdu každého v publiku svou bezprostředností a komediálním nadáním. Na pódium si přizval i hereckou kolegyni Anne Hathaway, se kterou si rovněž zazpíval. Na tento ročník Oscarů zkrátka Hollywood hned tak nezapomene.

4. Rodina je pro něj vším

S manželkou Deborrou-Lee Furness vychovávají dvě adoptované děti, které nade vše milují.  Hercův postoj k vlastní rodině nejlépe vystihuje jeho výrok týkající se dne otců. „Nejlepší ze všeho jsou ručně psaná přáníčka. Vážně nevím, kde mám všechny své herecké ceny, kartičky od mých dětí si ale pečlivě schovávám.“

FOTO: Hugh Jackman jako Wolverine

Jako Wolverina ho zná celý svět.

5. Na večeři ho pozvala britská královna

Spousta žen by dala cokoliv za to, aby s Hughem mohla strávit večeři. Toto se většinou poštěstí pouze jeho manželce, když jste ale královnou Velké Británie, nic není nemožné. V roce 2011 si herce pozvala Alžběta II. do Buckinghamského paláce. Hugha uvedlo do rozpaků už i samotné pozvání, při večeři samotné navíc netušil, jak se má chovat. „Vůbec jsem nevěděl, co mám dělat, jestli se na něco mohu ptát,“ uvedl po setkání, „prostě jsem jí popřál klidný let do Austrálie.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Hughu Jackmanovi: Večeřet s ním chtěla i britská královna