×
TOPZINE.cz

Chinaski rozezpívali Lucernu

chinaskiVe čtvrtek 26. listopadu v Lucerna music baru zakončila kapela Chinaski své podzimní turné nazvané Klubový speciál 2009. Koncert byl jakýmsi průřezem jejich nesinglové tvorby, návštěvníci měli možnost zavzpomínat na hudební začátky kapely a připomenout si atmosféru i písně dob minulých.

Zdroj: Karel Slabý, Topzine.cz
Chinaski, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Jako host se představila rocková kapela Fate Magazine, která nabídla návštěvníkům ochutnávku českých i anglických písní. Fate Magazine se do uší posluchačů zapsali hlavně díky písničkám Každou vteřinou nebo 13. komnata.

Pak už na pódiu objevili ti, na které vyprodaná Lucerna čekala; Chinaski. Frontman kapely Michal Malátný se stylizoval do role průvodce historií kapely, zavedl diváky do roku 1995 k jejich prvnímu albu a koncert zahájil písní Pojď si lehnout.

Koncert uspokojil jak fajnšmekry, kteří mají diskografii kapely v malíku, tak ty, kteří Chinaski znají především díky jejich největším hitům.

Diváci tedy měli možnost slyšet méně známé skladby jako Moc toho nevím, Vo co de nebo Coura, stejně jako téměř zlidovělé Punčocháče, Stejně jako já, Vedoucí a mnoho dalších.

Během večera pozvali Chinaski na pódium skupinu lidí, kteří se podíleli na vzniku série fotografií Němé „Best of“, které se objevily ve nedávném vydání časopisu Instinkt. Spolu s kapelou včera sérii slavnostně pokřtili šampaňským, které posléze putovalo do obecenstva, to vše za všeobecného jásotu.

Atmosféra koncertu byla uvolněná, Chinaski si dokázali své publikum získat a vzhledem k tomu, že to byla možná na dost dlouhou dobu poslední příležitost, vidět je naživo, všichni si to jaksepatří užívali.

Při skladbě Tabáček burácela Lucerna stovkou hlasů, což mohlo znamenat oblibu skladby, stejně jako oblibu tabákových výrobků.

Obecenstvo poměrně dlouho nechtělo nechat své oblíbence odejít, takže se Chinaski vraceli, aby zahráli Hvězdy nad hlavou a veleúspěšné Vrchlabí.

Nakonec zapěli variaci na melodii státní hymny, vhodili paličky do rozvášněného publika, naposledy se uklonili a koncert byl definitivně ukončen.

Tak zase někdy příště.

[album:

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..