Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Český lev 2012 se blíží. Hlavní večer bude zase moderovat Jan Budař

Redakce

Redakce

23. 12. 2012

Blíží se konec roku, se kterým je spojeno bilancování minulých událostí. Zhodnocení minulého roku chystá i český filmový svět prostřednictvím dvacátého ročníku Českého lva.

FOTO: Žáček, Babčáková a Vachler

Silná trojka pro nominační večer. Zdroj: VAC

Jubilejní dvacátý ročník filmových cen Český lev se neodvratně blíží. Spolu s daty jednotlivých večerů jsou nyní známi i moderátoři, kteří se pokusí pobavit diváky. Doufejme jen, že jim to letos konečně vyjde.

K tomuto účelu nasazují již v nominačním večeru silnou dvojici. 2. února budou v pražském kině Lucerna na pódiu křepčit Simona Babčáková a již zkušený Jakub Žáček. Sehranost tato dvojice, která spolu často hraje a moderuje, předvedla například v sitcomu Comeback. „S Kubou se dobře doplňujeme. Já jsem spontánní, vtipná, uvolněná a on je umělej a křečovitej. Já furt mluvím a on se naopak nikdy nedostane ke slovu – prostě symbióza,“ shrnuje spolupráci Babčáková. „On tam vnese to srdíčko a já tu kvalitu,“ dodává.

Čtěte také: Jan Budař moderoval Českého lva i před dvěma roky

Hlavním večerem, který se uskuteční přesně o měsíc později, tedy 2. března ve velkém sále Lucerny, pak provede ostřílený moderátor Jan Budař. „Honza má smysl a odhad pro velmi precizní a do konce dotažený humor. Dělá se mi s ním stejně dobře, jako se mi vždycky dělalo s Jardou Duškem,“ zdůvodňuje výběr výkonný ředitel České filmové a televizní akademie Petr Vachler.

Hlavní večer proběhne v nostalgickém duchu, kdy se budou rekapitulovat události českého filmového světa od roku 1993, tedy počátku předávání cen. V rámci nominačního večera se půjde ještě dál a zavzpomíná se na období prvorepublikového filmu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Český lev 2012 se blíží. Hlavní večer bude zase moderovat Jan Budař