Český lev 2012 se blíží. Hlavní večer bude zase moderovat Jan Budař

Blíží se konec roku, se kterým je spojeno bilancování minulých událostí. Zhodnocení minulého roku chystá i český filmový svět prostřednictvím dvacátého ročníku Českého lva.

FOTO: Žáček, Babčáková a Vachler
Silná trojka pro nominační večer. Zdroj: VAC

Jubilejní dvacátý ročník filmových cen Český lev se neodvratně blíží. Spolu s daty jednotlivých večerů jsou nyní známi i moderátoři, kteří se pokusí pobavit diváky. Doufejme jen, že jim to letos konečně vyjde.

K tomuto účelu nasazují již v nominačním večeru silnou dvojici. 2. února budou v pražském kině Lucerna na pódiu křepčit Simona Babčáková a již zkušený Jakub Žáček. Sehranost tato dvojice, která spolu často hraje a moderuje, předvedla například v sitcomu Comeback. „S Kubou se dobře doplňujeme. Já jsem spontánní, vtipná, uvolněná a on je umělej a křečovitej. Já furt mluvím a on se naopak nikdy nedostane ke slovu – prostě symbióza,“ shrnuje spolupráci Babčáková. „On tam vnese to srdíčko a já tu kvalitu,“ dodává.

Čtěte také: Jan Budař moderoval Českého lva i před dvěma roky

Hlavním večerem, který se uskuteční přesně o měsíc později, tedy 2. března ve velkém sále Lucerny, pak provede ostřílený moderátor Jan Budař. „Honza má smysl a odhad pro velmi precizní a do konce dotažený humor. Dělá se mi s ním stejně dobře, jako se mi vždycky dělalo s Jardou Duškem,“ zdůvodňuje výběr výkonný ředitel České filmové a televizní akademie Petr Vachler.

Hlavní večer proběhne v nostalgickém duchu, kdy se budou rekapitulovat události českého filmového světa od roku 1993, tedy počátku předávání cen. V rámci nominačního večera se půjde ještě dál a zavzpomíná se na období prvorepublikového filmu.

Český lev 2012 se blíží. Hlavní večer bude zase moderovat Jan Budař
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*