Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Seriál Comeback: V hlavní roli hláškuje Dejdar s pivním mozolem

Když sám muž vychovává dceru, je vždy o zábavné situace postaráno. Přidejme k tomu ještě bratra, zapáleného pivaře a příznivce tvrdé muziky nebo potrhlou sousedovic rodinku, a zábava vás neopustí. 

FOTO: Ozák ve svém oblíbeném křesle

Ozák ve svém oblíbeném křesle, Zdroj: distributor seriálu

V roce 2008 se objevil na televizních obrazovkách český sitcom Comeback, který diváci přijali velice dobře. Může zato především pozitivní atmosféra, která sálá z každého dílu. Spolu s ní narazíte i na koňské dávky humoru a absurdity.

Comeback je původní český seriál z produkce TV Nova. Vedle stálých účinkujících, kteří se díky tomuto seriálu (ještě více) proslavili, se v jednotlivých epizodách často objevují hosté. Jedním z nejvýznamnějších byl například i Karel Gott.

Jde o  ideální podívanou pro odlehčení a odpočinek po náročném dni. Žádné intelektuální smrště na programu nejsou. To ale taky nikdo nečeká. České komediální dílko si rozhodně získalo své fanoušky, kteří se nyní mohou těšit ze svého oblíbeného seriálu i na kolekci 4 DVD.

[youtube_660]C-tGBP0-erk[/youtube_660]

A co vlastně v seriálu jde? V každém dílu sledujeme dění v domácnosti Pacovských – a ti nejsou zrovna tradiční rodina. Otec, kdysi slavný zpěvák Tomáš Pacovský (Tomáš Matonoha), provozuje obchod s hudebninami, přitom vychovává sedmnáctiletou dceru Ivu (Kristýna Leichtová) a dohlíží na svého bratra Ozáka, který mu U Dvou Akordů pomáhá. Do jejich života zasahuje také potrhlá rodinka sousedů, se kterými se Pacovští přátelí.

O všechny úsměvné příhody takové normální rodinky se v tomto seriálu stará především poctivý pivař Ozák (Martin Dejdar). Ne vždy tomu ale tak je. Svou pozici komika si zde obhájil i herec Matěj Ruml, který v seriálu ztvárnil roli puberťáka Lexy.

Jeho sestra Saša (Marie Doležalová) je tichá, přehlížená a pasivní teenagerka, což vůbec není nudné, ale naopak často velice zábavné. Přesným opakem je Ivuška Pacovská (Kristýna Leichtová). Ta reprezentuje typickou dospívající dívku, ve které se přece jen občas ozve kus puberťáka.

Babčáková jako výčepní Simonka, Zdroj: distruibutor filmu

Babčáková jako výčepní Simonka

Všechny díly se natáčí v omezeném prostředí, většinou se jedná o tři různé interiéry. A to o byt Pacovských, obchod a hospodu sousedky Simony. Jde přece o sitcom! No a o situační humor samozřejmě není nouze.

Postavy jsou jasně vymezené. Každá se chová podle určitého schématu a přesně víme, co od ní můžeme čekat. To ale není výtka – v Comebacku jsou zastoupeny všechny druhy komediálních postav, nikdo nepřebývá, nikdo nechybí. Nezbývá než znovu potvrdit, že tvůrci připravili divákům velice zábavnou směs.

Comeback

Komedie
Česko, 2008

Režie: Jaroslav Fuit, Jakub Sommer, Jiří Novák
Hrají: Martin Dejdar, Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková a host

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Seriál Comeback: V hlavní roli hláškuje Dejdar s pivním mozolem