Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Česko Slovensko má talent. Soutěž vyhrál zpěvák Miroslav Sýkora

Redakce

Redakce

9. 12. 2013

Včerejší večer byl ve znamení finále již čtvrtého ročníku soutěže Česko Slovensko má talent. Celkovým vítězem se stal operní zpěvák Miroslav Sýkora ze Slovenska.

FOTO: Miroslav Sýkora

Miroslav Sýkora vyhrál díky svému dokonalému opernímu zpěvu. Zdroj: FTV Prima

Celý večer se nesl ve slavnostním duchu finále. Na samém počátku zahrála kapela Nightwork, která před nedávnem ohlásila konec kariéry. Během skoro tříhodinového programu vystoupilo postupně všech sedm finalistů a závěrem se, před samotným vyhlášením, stalo vystoupení Lucie Bílé.

Vítězem však mohl být jen jeden. Postupně moderátoři, Jakub Prachař a Martin Pyco Rausche, vyřazovali jednotlivé soutěžící, dokud nezůstala finálová trojice. Na třetím místě se umístil tanečník Miroslav Bruise Žilka, druhou příčku obsadila Alena Smolíková se svou neskutečnou fenkou Jerry.

Vítězem se tedy podle očekávání stál Miroslav Sýkora, zpěvák, jenž byl horkým adeptem na výhru po celou dobu soutěže. Na diváky i porotu zapůsobil jeho nepříznivý osud. Po traumatickém zážitku z dětství má vadu řeči a výrazně koktá, jeho zpěv je však bezchybný.

Proti tomu se nedá bojovat

„Chtěl bych upřímně a z celého srdce poděkovat pánu Bohu, mamince, která mě podržela. I své rodině, známým a všem, kteří mi posílali hlasy. Děkuji.“ Tak zněla děkovná slova čtvrtého vítěze soutěže Česko Slovensko má talent, Miroslava Sýkory.

Pětadvacetiletý zpěvák vyhrál mimo jiné padesát tisíc euro a příležitost vystoupit v britské verzi Talentu před věhlasným porotcem Simonem Cowellem. Jeho vítězství většina lidí očekávala. Porotce Leoš Mareš ho předpovídal po mladíkově vystoupení slovy: „Proti tomu se nedá bojovat. Tady by neuspěla ani smečka rotvajlerů. Jak se cítíš jako vítěz Talentu?“

On však o něco více přál vítězství druhé umístěné Aleně Smolíkové a její fence Jerry, protože Alena se stará o 17 psů, ač na tom není finančně nejlépe. Té však Jaro Slávik oznámil, že jí zajistí vystoupení před Simonem Cowellem bez ohledu na výsledek.

Zda se čeští diváci dočkají pátého pokračování této reality show je zatím ve hvězdách. Jisté však je, že nyní je na konkurenční Nově čeká druhý ročník pěvecké soutěže Hlas Česko Slovenska, který bude moderovat znovuzrozený Leoš Mareš.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česko Slovensko má talent. Soutěž vyhrál zpěvák Miroslav Sýkora