Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Česko Slovenská SuperStar: Casting v Brně!

Gabriela Honková

Gabriela Honková

14. 9. 2009

superstarCasting v Brně přinesl pro ČeskoSlovenskou SuperStar spoustu vyřazených účastníků, ale také talenty, kteří to zase dotáhnou o kus dál. Necháme se překvapit, jak jim to půjde a se kterými z nich se potkáme ve finále. Na brněnském castingu měl v porotě dva hlasy Ondřej Hejma. Jak to zamíchalo s šancemi uchazečů při rozhodování o postupech do divadla?

Logo Česko Slovenské SuperStar, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Logo Česko Slovenské SuperStar, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Ze začátku se červené listy A4, které signalizovaly postup do divadla,  hromadily spíše na zemi než v rukách účastníků. Zazněly písně z úst metalistů, rockerů, partnerských dvojic či zpěváků z menších vesnických kapel. Jedním z nich byl i Karel Šereš ze skupiny Semeno. Slzy zklamání byly i v Brně obvyklým jevem. Porotcům také dalo zabrat poslouchání některých písní stále dokola. Jednou z takových byla i hitovka Lucie Bílé Amor Magor.

Naštěstí však byli přítomni i kvalitní zpěváci. Porotu svým výstupem uchvátil mladý dlouhovlasý rodák z Brna Petr Ševčík s písní Mamma, I Am Coming Home od Freddieho Mercuryho. Nejhezčím klukem castingu byl prohlášen Leo Machala, který se v Brně také dočkal postupu.

Mezi dalšími postupujícími byla i Paulína Ištvancová, vokalistka Dominiky Mirgové. Markéta Konvičková, která (ač je jí teprve patnáct let) má hlas doslova  velký jako Brno, se dokonce rozplakala štěstím. Zdeněk Šabrňák porotě zazpíval píseň z vlastní tvorby s kytarou, která také sklidila úspěch a zajistila Zdeňkovi postup.  Až později se ukázalo, že písničku nahrála již před několika lety kapela Mezitím pod názvem Naděje a Zdeněk si ji prostě přivlastnil. Ano, účastníků i následných postupujících bylo na brněnském konkurzu opravdu hodně, uvidíme, kdo z nich zůstane na seznamu i po těžké zkoušce v divadle.

Za menší zmínku stojí i malý podraz moderátora Leoše Mareše, který při vystoupení poslední účastnice vstoupil do děje a oznámil porotě, že tato mladá dáma nebude zpívat a přesto postoupí do divadla. Po desetihodinovém čekání na poslední soutěžící to byla perlička, která uvolněně zakončila casting. Otázkou zůstává, jestli Leošovi plán vyjde a v divadle porota uslyší zazpívat kvalitní hlas, nebo zda jeho pokus skončí omylem.

Další castingy se již přesouvají na Slovensko. Prvním místem náboru talentů bude Bratislava. Budou Slováci lepší? Kolik jich skončí v divadle? Dozvíme se již brzy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česko Slovenská SuperStar: Casting v Brně!