Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Česko opravdu není východní Evropa. Ani v lásce a sexu

Eva Marková

Eva Marková

15. 8. 2011

Němci se prý čím dál tím častěji žení s cizinkami, protože nejsou tak komplikované, frigidní a sebestředné jako ženy německé. A Češky? Ty se opět zmítají někde mezi Východem a Západem.

KOLÁŽ: Svatba

Také už slyšíte znít zvony?, Autor: Marián Luha, Topzine.cz

V příloze Süddeutsche Zeitung jsem četla zajímavý článek: čím dál tím více německých mužů se žení s cizinkami, největší poptávka je po Východoevropankách (především Ukrajinkách) a Asiatkách (zde vedou Thajky). Zmíněným fenoménem už se dokonce zabývají i sociologové a docházejí k pozoruhodným závěrům, které mimo jiné dokazují, že Česko opravdu leží mezi Východem a Západem.

Chladné Němky, vřelé Ukrajinky

Němky jsou podle německých mužů chladné, nechtějí sex a kariéra je pro ně přednější než rodina. Navíc prý neříkají, co si myslí. Právě jejich zahleděnost do sebe sama muže irituje asi nejvíc. Ukrajinky jsou oproti Němkám srdečné, něžné, pravdomluvné a rodině se věnující. Pokud je potřeba vylepšit domácí rozpočet, neváhají vzít do ruky hadr a nechat se zaměstnat i jako uklízečky. A mají rády sex. Nutno podotknout, že toto platí i pro Asiatky a další evropské národy na východ od Německa. Zásadní rozdíl je asi jen v tom, jestli muži preferují kypré a blonďaté Východoevropanky, nebo tmavooké drobné Asiatky.

FOTO: Svatba

Šance, že jim to bude fungovat, není moc velká…, Zdroj: commons.wikimedia.org

Sociologové mají pro tento trend dokonce vysvětlení. Zatímco německé ženy jsou jako emancipované vychovávány a v dospělosti se tak chovají, Východoevropanky jsou zvyklé žít v jiných poměrech a slova jako emancipace či feminismus neříkají nic jejich otcům, natož jejich manželům. Ti jsou velmi  často nezaměstnaní do-bedny-čumilové, kteří si rádi dopřejí nějakou tu skleničku a živit se nechávají  svými ženami. Ony pak celkem pochopitelně touží po muži, který by jim dal trochu něhy a byl jim oporou. Chtějí se zkrátka cítit hezky a peníze v tom mnohdy nehrají žádnou roli, protože je život naučil protloukat se, jak jen to jde.

Už vidíte ty protiklady, které se přitahují? Německý muž toužící po typické rodině s milující ženou, která může být i chytřejší a hezčí než on, hlavně že se ráda miluje a je s ním spokojená. Východoevropanka pak klidně přispívá do rodinného rozpočtu, jen když je na ní ten její hodnej.

Emancipované ženy a metrosexuálové

Zkuste si sami odpovědět na otázku, jestli české ženy odpovídají spíš těm ukrajinským, nebo těm německým, podobné srovnání proveďte i s muži. Také nevíte, kam se zařadit?

FOTO: Make-up

Němky se nelíčí vůbec, Východoevropanky zase až moc…, Zdroj: sxc.hu

České ženy jsou emancipované, vzdělané, umějí se samy o sebe postarat, rády nosí krátké sukně… Ale ne všechny jsou ochotny obětovat kariéře vše a chodit oblíkané tak free jako ženy německé. Jedna věc je snad všem Českám společná: chtějí chlapa, který na ně bude hodný a bude je mít rád. Anebo od svým kamarádek slýcháte jiná přání?!

A pánové, ruku na srdce: co vám říkají slova jako depilace, solárium a after shave? Ne, voda po holení není pitralon, do solária nechodí jen ženy a pokud nechcete zrovna na depilaci, oholte alespoň chlupy v podpaží. Možná jsem drsná, vím, a bez mučení přiznávám, že mě němečtí metrosexuálové opravdu nepřitahují, ale je s nimi po ránu alespoň příjemno v tramvaji. Jen nevím, jestli vedle sebe čeští muži snesou ženu vzdělanější, než jsou oni sami. Někdy mám pocit, že se ještě sami nerozhodli…

Končím své kázání o hygieně, jen jsem chtěla poukázat na to, že ať si o teorii (ne)existence střední Evropy myslíte cokoli, já si budu trvat na tom, že něco jako střední Evropa existuje. Nejsme ani Němci, ani Ukrajinci. A tak budu cizincům i nadále trpělivě vysvětlovat, že nepocházím z východní Evropy. Česká republika totiž opravdu nesousedí s Ruskem, opravdu je členem Evropské unie a Češky se proto opravdu nepotřebují provdat za Němce, aby získaly povolení k pobytu a práci.

Statistické prognózy na závěr

Ještě k těm statistikám: všichni víme, že statistika nereflektuje život takový, jaký skutečně je, přesto mě ta sociologická data zarazila. K upřesnění se sluší ještě dodat, že do Německa přivdané cizinky jsou většinou mladší než jejich němečtí muži, pro něž je ona Východoevropanka většinou druhou ženou a kteří většinou patří ke střední třídě s nijak ohromujícím, ale zato tabulkovým a tedy neměnným platem.

Ačkoli tato smíšená manželství bývají, zdá se, šťastnější, jejich poločas rozpadu je kratší než poločas rozpadu ryze německých manželství. Většinou. Buď se ty cizinky na Západě otrkají a místo manželovi se více věnují samy sobě, anebo na tom německém pragmatismu a chladnokrevnosti zkrátka něco bude. V Česku se rozpadá každé druhé, ryze české manželství.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Česko opravdu není východní Evropa. Ani v lásce a sexu