Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Česko jede: Národní cyklo a in-line průzkum zná výsledky

Linda Svobodová

Linda Svobodová

3. 11. 2011

Od srpna do září proběhl první český cyklo a in-line průzkum. Oblíbenost těchto sportů u všech věkových kategorií dokazuje i fakt, že během prvních dní po spuštění ankety se nasbíralo více než tisíc hlasů.

FOTO: Češi tráví volný čas na kolech a kolečkových bruslích

Češi tráví volný čas na kolech a kolečkových bruslích, Foto: Pavla Popelářová, Topzine.cz

Téměř pět tisíc cyklistů, bikerů a in-line bruslařů odpovídalo na otázky o tom, jak a kde rádi jezdí a jak by jezdit chtěli.

Češi fandí aktivitám na kolech i kolečkách

V České republice je téměř pět milionů cyklistů, terénních cyklistů a in-linerů. Cyklistika je u nás oblíbenou rekreační aktivitou a ve velké míře i společenskou záležitostí. Skupiny přátel i celé rodiny rády vyrážejí za poznáváním zajímavých míst nejen u nás, ale i v zahraničí.

Mezi oblíbené domácí destinace podle průzkumu CzechTourism patří Šumava, jižní Čechy, Moravské vinařské stezky a Vltavská stezka. Do zahraničí se vyjíždí převážně na Slovensko nebo k italskému Lago di Garda.

FOTO: Lužická jezera na bruslích

Stezky u Lužických jezer v Německu, Foto: Pavla Popelářová,Topzine.cz

Značení terénu nedostačuje, stále je co zlepšovat

Aktivní cykloturisté by rádi jezdili jak po málo frekventovaných komunikacích, tak i cestách mimo ně. Proto je pro ně důležité kvalitní značení terénu a dostatečné množství infotabulí. Podle národního cyklokoordinátora Jaroslava Martínka potečou v budoucnosti finance právě do této doplňkové infrastruktury.

Na podporu změn k lepšímu v oblasti cyklistiky vydává agentura CzechTourism letos i vlastní knihu. Odborná studie s názvem Cykloturistika – Současný stav a perspektivy v České republice od Daniela Mourka podává informace například o typologii stezek, evropské síti cyklotras EuroVelo nebo značení a přehled cyklotras.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česko jede: Národní cyklo a in-line průzkum zná výsledky