×
TOPZINE.cz

Černá barva je nestárnoucí klasika. V čem je její tajemství?

FOTO: Černá barva nikdy nestárne
Zdroj: hm.com

Černá barva byla, je a vždy bude IN. Díky své univerzálnosti je základním stavebním prvkem dámských šatníků už po několik generací. Odhalme její tajemství!

[album:

Černá barva provázela kariéru nejednoho slavného návrháře. Oblečení černé barvy udělalo rebela z Y. S. Laurenta, když přivedl na svět kalhotový smoking pro ženy. Japonský návrhář Rei Kawakubo pracoval s černou v 80. a 90. letech a stejně typická je tato barva pro belgickou návrhářku Ann Demeulemeester.

Malé černé šaty

Nejznámějším kouskem oblečení, reprezentujícím černé oblečení, jsou malé černé šaty neboli Little Black Dress. Ty na svět přivedla legendární Coco Chanel během období mezi první a druhou světovou válkou. Byl to módně poměrně revoluční počin, jelikož během tohoto období se nosily výrazné barvy a zdobné materiály.

Ovšem malé černé se staly rychle velmi populární a roku 1926 se poprvé objevily v americkém Vogue. Od té doby je nosily hvězdy jako Marilyn Monroe nebo Audrey Hepburn, která je proslavila především ve filmu Snídaně u Tiffanyho.

Černá barva zeštíhluje

Estetické účinky černé barvy jsou pro mnoho lidí záchranou. Černá barva opticky zeštíhluje, proto si ji v součastnosti například oblíbila zpěvačka Adele, která se velmi často objevuje na červeném koberci právě v černé róbě. V posledních letech se velmi populární stala také geometrická kombinace černé a bílé, která je schopná opticky zeštíhlit i o několik kilo.

Černé barvy se jen tak nezbavíme ani v nadcházející sezóně. Podle trendů, které diktují největší světová návrhářská esa, bude IN černá kůže. Tu můžete v obchodech koupit v podobě kabátu nebo sukní.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..