Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Ceny Anděl 2011 rozdány. Tomáš Klus s Neckářem získali hned dvě sošky

!Fotogalerie!Ve čtvrtek večer proběhlo slavnostní vyhlášení cen Anděl. Největší úspěch slavili zpěváci Tomáš Klus a Václav Neckář, kteří získali po dvou cenách.

Václav Neckář si odnesl dva Anděly Foto: Martin Tejkal, TOPZINE.cz

Odhady čtenářů TOPZINE.cz na vítězství v jednotlivých kategoriích Andělů se začaly naplňovat hned zkraje večera, kdy byli skupinou roku vyhlášeni Mandrage. Jak se ale později ukázalo, další nominaci již neproměnili a museli se tak ve finále spokojit jen s jednou soškou.

Cenu za nejlepší song vyfoukl plzeňským pop rockerům zpěvák Václav Neckář se songem Půlnoční, který nahrál společně se skupinou Umakart pro film Alois Nebel. Se stejným songem navíc Neckář potvrdil roli favorita v kategorii videoklip roku a získal tak již druhého Anděla. Na závěr byl Neckář ještě uveden do síně slávy a korunoval celkově už tak vydařený večer.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/ceny-andel-2011/]

Dobrý večer zažil rovněž zpěvák Tomáš Klus. I on si odnesl podle očekávání dva Anděly, konkrétně za vítězství v kategoriích zpěvák roku a album roku. Zpěvačkou roku se stala Lenka Dusilová, která byla v této kategorii také žhavou favoritkou.

K překvapení došlo v kategorii objev roku. Sošku si totiž nakonec odnesli akustik rockoví Goodfellas a překonali tak mimořádně silnou dvojici konkurentů v podobě zpěvačky Tonyi Graves, která neproměnila ani jednu ze svých dvou nominací, a finalistky Česko Slovenské Superstar Gabriely Gunčíkové, které ani její svátek nepřinesl štěstí.

Podívejte se také na tipy čtenářů na vítezství v jednotlivých kategoriích

Výroční ceny Anděl se u nás v současné podobě udělují již od roku 1997, kdy nahradily ocenění české Grammy. Udílení cen Grammy bylo zastaveno z důvodu porušení autorských práv.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ceny Anděl 2011 rozdány. Tomáš Klus s Neckářem získali hned dvě sošky