Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Čeká nás udílení cen Magnesia Litera 2013. Jaký bude letošní ročník?

Hana Mazancová

Hana Mazancová

19. 2. 2013

Blíží se další ročník udílení prestižních literárních cen Magnesia Litera. Přípravy slavnostní akce, která proběhne již 24. dubna na Nové scéně Národního divadla, jsou v plném proudu. A na co se můžete letos těšit?

FOTO: Daniela Písařovicová

Moderátorkou letošního udílení cen Magnesia Litera bude Daniela Písařovicová. Zdroj: Magnesia Litera

Magnesia Litera se prostřednictvím literárních cen snaží již tradičně upozorňovat a propagovat kvalitní současnou českou literaturu. Díky prestiži soutěže tak mají knihy velký potenciál dostat se k co nejširšímu publiku.

Novinky pro diváky i vítěze

Magnesia Litera v roce 2013 nabídne hned několik novinek. Slavnostní večer bude provázet myšlenka, že kniha umí dělat zázraky, aby si získala čtenářovu pozornost.

Na pozici moderátorky se nově objeví tvář České televize Daniela Písařovicová. Vystřídá Aňu Geislerovou, která moderovala Magnesii Literu poslední čtyři roky. Za celým večerem bude v roli scénáristy a režiséra stát Jiří Havelka.

FOTO: Daniela Písařovicová, Jiří Havelka

Daniela Písařovicová a Jiří Havelka na tiskové konferenci k letošnímu udílení cen Magnesia Litera. Zdroj: Magnesia Litera

Novinky se ovšem týkají i přímo oceněných autorů. V kategoriích Literatura faktu, Objev roku a Kniha pro děti a mládež se kromě ceny mohou vítězové těšit i na finanční odměnu v hodnotě 30 tisíc korun. Kniha roku již tradičně získává prémii v hodnotě 200 tisíc korun.

Čtěte také: Magnesia Litera 2012 měla říz. Jako vítěz odešel Michal Ajvaz

Letos je do soutěže přihlášeno celkem 324 knih, největší část, tedy 69 titulů, je přihlášena v kategorii Litera za prózu. Nominovaná díla budou odtajněna v druhé polovině března.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čeká nás udílení cen Magnesia Litera 2013. Jaký bude letošní ročník?