Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Cartonnage natočili nový klip. A složí hymnu pro lyžařské MS

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

18. 11. 2011

Pražská elektro-popová skupina Cartonnage dobývá českou hudební scénu singlem Don’t Stop. Nyní k němu dokonce natočila i videoklip a prozradila jedno dvojité tajemství.

Vanda Choco z Cartonnage na koncertě v Paláci Akropolis, oto: Eva Makovská, Topzine.cz

Vanda Choco z Cartonnage, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Cartonnage prolétavají hudebním světem již od roku 2003, kdy debutovali s albem CD1. V současnosti mají na svém kontě již tři alba, spoustu cen, účinkování na zajímavých projektech, jako byly například francouzský festival Europavox nebo česká Akropolis Multimediale. Dnes se nechávají unášet na křídlech singlu Don’t Stop, ke kterému vznikl i videoklip.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/hudba-cz-cartonnage-nataceni-videoklipu-dont-stop/]

Videoklip bude veřejnosti představen až začátkem prosince, již dnes ale slibuje jedinečný audiovizuální prožitek. Cartonnage se nechali vést Matějem Šámalem. Celý projekt potom vyšperkovali kostymér Josef Čechota a výtvarnice Jolana Hršelová.

Cartonnage předali slovo své kreativitě a připravili tak spoustu zajímavých vizuálních vjemů. Kromě těchto produkčních a postprodukčních vizuálních kouzel klip odhalí ještě další tajemství. Tím jsou dvojčata Jiří a Ondřej Veselí, kteří od této chvíle budou za bicími zastupovat rytmickou sekci kapely.

Čtěte také: Cartonnage v Akropoli ukázali, jak vypadá perfektní koncert

Příběh samotného klipu ukazuje také na budoucí spolupráci kapely s pořadateli Světového poháru ve skoku na lyžích. Harrachov tak pohltí speciální Cartonnage live show. Navíc přišla také nabídka vytvořit hymnu pro Mistrovství světa v letech na lyžích 2014.

„Je to pro nás zcela nová zkušenost a výzva, která nás láká. Protože jakkoliv se tyto světy, sportovní a umělecké, mohou zdát vzdálené, my osobně v tomto konkrétním případě cítíme paralelu. I my se při skládání hudby toužíme a potřebujeme, obrazně řečeno, odpoutat od země,” dodávají Cartonnage.

V nejbližší době ale Cartonnage čeká vystoupení v rámci Radio 1 Embassy, kde se 18. listopadu spolu s mnohými dalšími umělci podělí o pódium v prostorách pražského Chapeau Rouge.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cartonnage natočili nový klip. A složí hymnu pro lyžařské MS