Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Cartonnage v Akropoli ukázali, jak vypadá perfektní koncert

Marie Baladová

Marie Baladová

30. 3. 2011

foto CartonageV úterý 29. března dostal Palác Akropolis notnou dávku elektro šoků od domácí dvojice Cartonnage a jejich hostů. Úžasná audio-vizuální podívaná a zvučné elektro-popové skladby nadchly a probudily všechny fanoušky, kteří si tuto hudební událost nenechali ujít.

Vanda Choco z Cartonnage na koncertě v Paláci Akropolis, oto: Eva Makovská, Topzine.cz

Vanda Choco z Cartonnage, foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Koncert začal bez předkapely. Jen tak, bez jakýchkoliv okolků, přišel Armin, duše celého projektu, na pódium. Jemu v patách pak dorazili i hostující hudebníci a nakonec za jásotu převážně mužského publika i zpěvačka Vanda Choco. Vystoupení odstartovali Cartonnage songy z nového alba I´m not your computer. Začali rychle a dobře, důkazem toho byli diváci, kteří se seběhli pod pódium a do rytmu si pěkně podupávali a přikyvovali (mě nevyjímaje).

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_03_29_cartonnage/]

Hned od začátku člověk nevěděl, kam s očima. Vizuální projekce byla dobře sehraná s audio složkou a vytvářela velmi nápaditý a originální podklad pro hravé tóny a melodie spojené se syrovými synťáky. Všichni aktéři vypadali stylově a přesně na svém místě. Překvapením pro mě byla přítomnost houslistky a kytaristy, oba dodávali zvučné podtóny do většiny skladeb.  Pozornost na sebe dost často strhával bubeník, za jehož nasazení a projev by se chvílemi nemusel stydět ani Joey Jordison ze Slipknot. Opravdu výborná podívaná.

The YouTube ID of LRxg-cdhEb0&feature=related is invalid.

O unikátnosti samotných členů kapely nemůže být vůbec pochyb. Armin ve svém obleku za syntetizátory vypadal jako Moby obarvený na bílo. Nejvíc pozornosti na sebe samozřejmě strhávala Vanda. Nejenom že vypadá, jako by Kylie Minogue vykradla Kláře Vytiskové šatník, ona tak i zpívá. A možná zpívá ještě líp. Její hlas je roztomilý, ale to vůbec neznamená, že by byla ve svém hlasovém projevu jakkoli zdrženlivá. Všechny výšky, vokály a dlouhé i skákavé tóny dávala s přehledem, i když jí neustále z uší vypadávaly odposlechy.

Electro sound v Praze vládne

Zvuk byl skvělý, až na jedno technické vypadnutí, které ale Vanda zvládla svojí komunikativností hravě vyplnit. Starší skladby střídaly ty nové, diváci tančili, atmosféra naprosto dokonalá, až mi bylo líto, že nehrají na nějakém větším pódiu s předkapelou a početnějším publikem, které si rozhodně zaslouží. Zpěvačka byla královnou večera, když svojí roztomilostí dostávala mužskou část publika do kolen a svými outfity vzbuzovala nadšení zase u divaček.

Armin při koncertě v Paláci Akropolis, foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Armin za syntetizátory v Paláci Akropolis, foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Před publikem se objevila i jakási osoba ve flitrovaném něčem a s ofinou nakřivo. Ze začátku mi to přišlo divné a rušivé, zvlášť když jsem si uvědomila, že tatáž osoba se kolem mě už párkrát ochomýtla. Ale i jako skeptik jsem musela uznat, že její taneční kreace byly pomyslnou třešničkou na dortu (a co teprve když začala do publika při skladbě Patisserie házet čokoládové bonbóny).  Jak bylo řečeno na konci, byla to přítelkyně a spoluautorka textů Cartonnage Carla Jefferson, která dříve působila v populárních Stomp.

Koncert utekl jako voda, v přídavku si kapela zopakovala songy I´m not your computer i oblíbenou Electro Gastronomique. Vše bylo zvládnuto na jedničku. Cartonnage to rozjeli stylově a ve velkém, nikoho nenechali v klidu a natěšili nás na nové album, které má vyjít zhruba za měsíc. Dle mého názoru by si ho neměli nechat ujít nejen příznivci electra, ale všichni, kdo mají rádi hravou a nakopávací hudbu. Na závěr nezbývá než říci: Sláva, v České republice se umí dělat electro se vším všudy!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cartonnage v Akropoli ukázali, jak vypadá perfektní koncert