Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Brutal Assault 2011: Vstupenky na Sepulturu a další kapely jsou stále v prodeji

Radek Kolínský

Radek Kolínský

8. 7. 2011

Festivalová sezóna je v plném proudu. Brutal Assault nezůstává pozadu. Ten se i letos koná uprostřed vojenské pevnosti Josefov nedaleko Jaroměře. Po tři dny si fanoušci mohou vychutnávat tvrdou hudbu v jejích nejrůznějších odstínech, jako například metal, hardcore, industrial a jiné žánry. Mezi ty zajímavější jména patří Horse The Band nebo třeba Katatonia.

foto Sepultura

Sepultura vystoupí letos na Brutal Assault, Zdroj: Obscure Promotion

Brutal Assault vychází vstříc především fanouškům coreové hudby. Ovšem i jiné žánry nejsou na této třídenní párty nezvykem. Z těch netradičních zahraje na 16. ročníku festivalu například Sepultura, Motörhead, The Exploited.

Vstupenky na Brutal Assault zakoupíte za 1500 korun online

Zmínění Horse The Band nejsou pro české fanoušky nováčky. Naposledy si je mohli dosytosti užít v pražském Abatonu během Never Say Die Tour v roce 2009. Pro ty, kteří je přeci jen neznají, musím poznamenat, že tato parta je výjimečná už tím, co hraje. Ve své tvorbě totiž kombinuje  metalcore s osmibitovými zvuky vycházející z Nintenda. Stala se tak průkopníkem žánru, jemuž dal název sám frontman – a to nintendocore.

foto mapa Josefov

Jak se do Josefova dostat?, Zdroj: Google Maps

Horse The Band pocházejí z Kalifornie a na hudební scéně objevili  již v roce 1999. Nejdříve svou skupinu pojmenovali  The Mexican Economy, avšak z možných rasových problémů název změnili na ten současný. Svou prvotinu nazvali Secret Rhythm of the Universe a vyšla jim v roce 2001. Od té doby vydali další čtyři alba, několik EP či dvě DVD.

Neméně známou skupinou letošního Brutal Assault je Katatonia. Ta existuje už od roku 1991. Jejich kořeny sahají do švédského Stockholmu. Hudebními vzory jsou pro ně například Joy Division, The Cure a další. Hrají něco mezi doom až death metalem. Jejich debutové album dostalo název Dance of December Souls. Rovněž vydali další studiovky, živáky, kompilace. Za dobu svého vystupování hráli s mnoha kapelami – Opeth, Paradise Lost a tak dále. Sama Katatonia nehraje na Brutal Assault poprvé. Objevili se rovněž kupříkladu na zlínské akci Metalmania.

Brutal Assault 2011:

Datum konání: 11. až 13. srpen

Místo: Vojenská pevnost Josefov (Jaroměř)

Vstupenky: 1500 korun (online zde)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brutal Assault 2011: Vstupenky na Sepulturu a další kapely jsou stále v prodeji