Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Britští srdcaři Biffy Clyro jsou prvním headlinerem Rock for People

Vojtěch Tkáč

Vojtěch Tkáč

26. 2. 2014

Biffy Clyro hrají koncerty po celém světě a letos stojí v čele festivalů jako T in the Park. Po podzimním vyprodaném vystoupení v Roxy bude mít české publikum druhou šanci vidět jednu z nejžádanějších kapel současnosti, a to už v létě na Rock for People.

Biffy Clyro vystoupí v ČR teprve podruhé.|Zdroj: oficiální web kapely

Biffy Clyro vystoupí v ČR teprve podruhé.| Zdroj: oficiální web kapely

Skotské vousaté trio rockerů, které společně funguje už od roku 1995, dobývá ostrovní scénu každým rokem více a více. „Tam, kde jsme vyrůstali, nebyly žádný kapely. Nikdy jsme na vlastní oči neviděli opravdovej hudební úspěch, takže jsme neměli ke komu vzhlížet nebo se porovnávat,“ vzpomínal na začátky kapely pro The Guardian baskytarista James Johnston.

Špička britské nezávislé scény se každoročně mění, Biffy Clyro na ní však přebývají už řadu let. Největší boom přišel v roce 2009 s třetí řadovou deskou Only Revolutions, kterou si koupilo více než 300 tisíc lidí, vysloužila si tedy přízvisko platinová. Zásadním momentem alba je singl a kapelní hit Many of Horror

The YouTube ID of mAh is invalid.

Posledního studiového počinu Opposites se fanoušci dočkali loni. Nahrávka zaznamenala nadprůměrné kritiky, především pro svou pompéznost. Nevlezly se na ní ovšem všechny plánované skladby, proto je Biffy Clyro chystají vydat ještě letos jako celek pod názvem Similarities.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Britští srdcaři Biffy Clyro jsou prvním headlinerem Rock for People