Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Britští Scarlet Soho: Na koncertech se můžete těšit na stylové boty a hodně potu

Redakce

Redakce

14. 8. 2014

Britská kapela Scarlet Soho se chystá na podzim na své první turné po České republice. Ještě předtím jsme ale měli tu čest s nimi pro vás připravit rozhovor a zjistit, co je vlastně na České republice tak láká. 

Zdroj: archiv kapely

Zdroj: archiv kapely

V České republice nejste poprvé. Fanoušci vás zde mohli na živo vidět během evropského turné v roce 2012 nebo třeba loni na SázavaFestu. Jaké dojmy jste si z České republiky odvezli? 

V České republice jsme si zatím zahráli jen pár vystoupení, pár v Praze, na Sázavafestu a v Plzni. Všechna představení nás opravdu bavila! Také jsme měli několik příležitostí cestovat po českém venkově, který je opravdu krásný. Moc se těším, až budu mít příležitost lépe zemi porozumět v září.

Co se vám vlastně vybaví pod tím, když někdo řekne ,,Czech Republic“?

Myslím si, že pro většinu britských kapel je to „pivo!“ Také se mi vybaví architektura, kterou jsme viděli v Čechách zatímco jsme byli na cestách. Velmi se lišila od většiny míst, které jsme procestovali.

Zdroj: archiv kapely

Zdroj: archiv kapely

Na podzim jedete několikakoncertní šňůru po republice. Jak se to stalo, že padla volba právě na Čechy? 

Řekli jsme si, že by mohlo být zajímavé rozšířit naše pole působnosti i na nové oblasti, kde bychom zpropagovali naše nadcházející E.P. a Česká republika se nám zdála jako dobré místo, kde začít. Začínáme v malých klubech ve městech, kde jsme ještě nehráli. Bude to pro nás zajímavá změna scény a doufejme, že přivede naší kapelu a hudbu k mnohem širšímu publiku.

Koncertní turné v ČR

ČT 18.9.2014 BRNO / LIVING STONE

PÁ 19.9.2014 TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ

SO 20.9.2014 MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

ÚT 23.9.2014 ČESKÉ BUDĚJOVICE / FABRIKA

ST 24.9.2014 PRAHA / ROCK CAFÉ  

ČT 25.9.2014 TŘEBÍČ / KLUB-B

PÁ 26.9.2014 OSTRAVA / MARLEY CLUB

SO 27.9.2014 KRNOV / MC KOFOLA

Začátkem září vyjde v České republice vaše nové album. Čím se bude lišit od vaší starší tvorby?

Právě vydáváme album Two Steps From Heartache, což je E.P s pěti písněmi. Je to příležitost ukázat nějaké písně z nadcházejícícho alba. Už jsem se pustili do trilogie E.P. První bylo When the Lights Go Out, poté Solo Ko a Two Steps From Heartache je poslední díl skládačky. Chtěli jsme vytvořit produkt, na který si lidé mohou sáhnout, raději než bezduchou nahrávku ke stažení, na kterou si lidé zvykají. Trilogie je udělaná tak, že každé album má svůj design, obrázek ručně vyříznutý skalpelem. Vypadají úžasně, zejména jako kompletní sada. Budeme je mít na prodej na všech našich koncertech po oficiálním datu vydání (19. září).

Na většině našich písní jsme pracovali po boku kritiky uznávaného muzikanta, producenta a zvukaře Jamese Yuilla. Nové písně znějí velkolepěji a více dokonale a jsou určitě pokrokem od naší dřívější tvorby.

Electro hudba je poslední dobou ve velkém rozkvětu. Jak jste se k tomuto stylu dostali vy? 

James a já jsme vždycky byli elektroničtí muzikanti už od doby, co jsme spolu začali pracovat jako Scarlet Soho. Zanedlouho, co jsme spolu pracovali, nastalo rozšíření našich znalostí. Když jsme spolu začínali, hlavně jsme poslouchali klasické britské electro umělce (New Order, Depeche Mode, Erasure, OMD) a sbírali jsme inspiraci. V těchto dnech James naposlouchal hodně neznámé muziky a já si oblíbila pár umělců, o kterých jsem nikdy neslyšela (Daniel Avery, Todd Terje) a oba jsme to převedli do zvuku Scarlet Soho.

Prozraďte nám, jak kapela dostala svůj název? Jedna z vašich členek se jmenuje právě Scarlet. Je tedy ona lídrem kapely? 

Jméno je jen jméno. Chtěli jsme něco, co bude znít úchvatně a odliší nás od jiných elektrických interpretů. Jsou to jen dvě slova, která doufejme přináší odlišnou představu každé osobě, která je uslyší.

Zdroj: archiv kapely

Zdroj: archiv kapely

Před lety jste v rozhovoru pro jeden český hudební magazín přiznali, že bohužel neznáte žádnou českou kapelu. Polepšilo se to za ty roky?

Bohužel, když jsme hráli na Sázavafestu, neměli jsme možnost vidět žádnou z českých kapel! Hráli jsme po jiné kapele z Británie a jen jsme stihli vidět Falco Tribute Band (z Rakouska, myslím). Nicméně jsem nedávno objevila českou electro kapelu Midi Lidi a opravdu mi baví. Doufám, že budeme mít příležitost je někde zastihnout naživo. Prosím, pošlete mi nějaká další doporučení!

Na závěr pozvěte čtenáře TOPZINE.cz na své české koncerty. Na co se můžou těšit?

Čtenáři TOPZINE.cz mohou očekávat strhující set živé electro hudby na koncertech Scarlet Soho – elektronické nástroje naživo, hlasité vokály, chytlavé popové písně, stylové boty a hodně potu!

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Britští Scarlet Soho: Na koncertech se můžete těšit na stylové boty a hodně potu