Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Britští Hurts čeří hladinu jednotvárné hudební scény. Vydávají album Happiness

Redakce

Redakce

30. 10. 2010

FOTO: Adam a TheoJejich pilotní singl Wonderful life už určitě znáte. Je to ten, u kterého jste si nejspíš zesílili zvuk u reprobeden a pečlivě vnímali dokonalou vyváženost hudby a zpěvu.  Teď si tento zážitek můžete dopřát ve velkém. V září totiž tato skupina vydala své debutové album s názvem Happiness.

FOTO: Adam a Theo

Fešáci z Manchesteru vydávají album Happiness, Zdroj: obal desky

Je to právě ta zajímavost, která upoutá. Jedná se totiž o synthpop, žánr u nás spíše neznámý, ale věřím, že se známým zanedlouho stane. Zvlášť když ho představuje taková výjimečná skupina, jakou je Hurts.

Synthpop je žánr, ve kterém hraje velmi důležitou roli ten, kdo vytváří hudbu. V tomto případě je to Adam Anderson, který právě svojí dynamickou tvorbou vytváří kvalitní podklad pro zpěv Thea Hutchcrafta. Když se tyto dvě složky spojí dohromady, vznikne skupina Hurts. A když se tito dva umělci rozhodnou, že natočí své debutové album, vznikne Happiness.

Uhlazení fešáci z Manchesteru

Ale kde se tihle hoši vůbec vzali? Zpěvák Theo Hutchcraft a Adam Anderson tvoří duo, které má své kořeny v anglickém Manchesteru. Předtím, než založili skupinu Hurts, se potkali v uskupení Dagger (dříve pojmenovanou The Bureau). Tato dvojice se nechala slyšet, že inspirací pro ně byla a pořád je skupina Pet Shop Boys. Pocházejí z Manchesteru a právě koncertují v rámci svého turné po celém Spojeném království a v březnu zavítají i k nám.

Skupina Hurts vystoupí 13. března 2011 od 21 hodin v Lucerna Music  Baru. Vstupenku za 495 Kč si můžete koupit on-line zde.

Co říci k desce. Když si pustíte CD bez toho, abyste se dívali na názvy jednotlivých singlů, téměř ani nezaregistrujete, kdy jedna píseň skončila a kdy ta druhá vlastně začala. Ale na rozdíl od jiných alb to není zas tak velké mínus. Je to totiž stylem žánru, který takový prostě asi má být.

Album obsahuje naprosto úžasné singly jako je Wonderful life, Blood, Tears & Gold anebo Evelyn – dokonale hudebně propracovanou skladbu, která má ten typicky hurtsovský nádech dramatičnosti, který vytváří právě pečlivě zkomponovaná hudba.

A co teprve skladba Illuminated. Tam můžete úžasnou spolupráci Thea  s Adamem  slyšet a cítit asi nejvíce. Theo byl obdařen krásným, velmi, velmi čistým hlasem a Adam má neskutečný talent a cit pro tvorbu hudby. Píseň je opět protkána pomlkami a pak náhlým zesílením, které skladbě dodají již zmiňovanou neobyčejnost a zajímavost.

Co dále určitě stojí za zmínku, jsou pomalé balady Stay a The Water, které vás rozhoupou a vaše myšlenky, ať už jsou jakékoli, zmizí a vy si jen budete užívat tu krásu a klid. Tak jen do toho…

Hurts – Happiness

Vydáno: 2010
Celkový čas: 47.57
Skladby: Silver Lining, Wonderful Life, Blood, Tears & Gold, Sunday, Stay, Illuminated, Evelyn, Better Than Love, Devotion, Unspoken, The Water
Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Britští Hurts čeří hladinu jednotvárné hudební scény. Vydávají album Happiness