Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Britské festivaly byly o víkendu pod vodou, MFEST byl rovnou zrušen

Redakce

Redakce

11. 7. 2012

MFEST festival ve Velké Británii byl zrušen kvůli prudkým dešťům a hrozící povodni. Návštěvníci festivalu Wakestock, přes který se prohnala záplavová vlna, zůstali, i když  se museli brodit blátem a jejich stany byly zatopené.

Návštěvníci Wakestocku 2012 se brodí vodou Zdroj: PA

Celý minulý týden byla Británie bičována prudkými dešti. Met Office, britská národní meteorologická kancelář, vydala varování před extrémně silnými dešti na víkend 7. a 8. července. Podle předpovědi mělo spadnout něco mezi 20 až 40 mm srážek během 24 hodin. Organizátoři MFESTu se proto rozhodli festival zrušit. Festival britské hudby a jídla se měl konat právě o víkendu 7. a 8. července v Harewood House, v Leeds.

Mezi asi čtyřiceti hudebními seskupeními se měli předvést hudebníci jako Bob Geldof, Texas, Beverley Knight, Human League nebo hvězdy X Factoru Matt Cardle a Cher Lloyd. Bohužel, ani jedno vystoupení se nekonalo.

Na svých stránkách vyvěsili organizátoři festivalu omluvu: „Je nám nesmírně líto, že musíme z důvodu velice nepříznivého počasí festival zrušit, ale vzhledem k přísným varováním, která byla vydána na víkend našeho festivalu, nám nic jiného nezbývá.“ Dále uvedli, že pořadatelé i produkční tým rozhodli takto v zájmu bezpečí a ochrany zdraví návštěvníků festivalu. Své rozhodnutí nechali podložit analýzami několika odborníků.

Lidé na zatopeném Wakestocku zůstali

Mezitím návštěvníci wakeboardingového-hudebního festivalu Wakestock vesele sdíleli fotografie zatopeného areálu na Twitteru. I přesto, že skoro všechny stany byly zatopeny po prudkých deštích, většinu lidí to neodradilo a zůstala. Festival se konal od 6. do 8. července v Abersochu, v Lleyn Peninsula ve Walesu. Toto místo bylo stiženo nejprudšími dešti z celého Walesu.

Čtěte také: Rock for People 2012 byl přerušen vichřicí

Twitter ihned zaplavila prohlášení jako: „Panebože, Wakestock se potápí!“, „Soucítím se všema, kdo jsou na Wakestocku.“, „Ve Wakestocku to vypadá fakt příšerně.“ Organizátoři zde odsávali přebytečnou vodu třemi obrovskými čerpadly a ujišťovali fanoušky, že to nejhorší je již za nimi. Pomáhali i lidem z extrémně zatopených částí areálu dostat se na suchá místa. K dispozici byly zdravotnické i policejní týmy, které zajišťovaly bezpečnost.

Rozmary počasí trápí i české festivaly

Letošní léto je opravdu šílené, pokud se počasí týče. Fanoušky hudebních festivalů sužují extrémní vedra, nebo silné deště a vítr. Výjimkou nebylo ani Česko. Na Rock for People se vystřídaly oba tyto extrémy. Je otázkou, jak se počasí projeví na dalších tuzemských festivalech jako Colours of Ostrava nebo třeba Mighty Sounds.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Britské festivaly byly o víkendu pod vodou, MFEST byl rovnou zrušen