Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Britové natáčejí seriál o svých olympijských hrách

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

31. 8. 2010

Britská stanice BBC má v plánu natočit komediální seriál o přípravách na olympiádu v Londýně, která se bude konat už za dva roky. Koncepcí se bude podobat originálnímu Kanclu.

Dvacet Dvanáct, universalsports.com

Seriál, který se bude jmenovat Dvacet Dvanáct, se bude tedy nacházet někde mezi situační komedií a dokumentem. V Kanclu se to osvědčilo už před devíti lety, kdy za něj tvůrci obdrželi Zlatý glóbus. I tentokrát si televizní stanice BBC brousí zuby na filmové ceny a vysokou sledovanost. Téma londýnské olympiády totiž táhne.

Dvacet Dvanáct bude parodovat přípravy na letní olympijské hry v roce 2012, které prozatím doprovází nejrůznější problémy (často paradoxní problémy). Už teď filmaři hovoří o námětu se semafory. Ty se totiž musí co nejlépe seřídit, aby se lidé rychle dostali z jednoho konce města na druhý. Dál tvůrce zaujalo téma prodeje haly na taekwondo po skončení her.

Seriál bude mít šest dílů a pokusí se do vážného tématu příprav na olympiádu vnést trochu humoru. Vysílat ho bude stanice BBC 4, termín ale ještě není stanoven. Podobný seriál běžel už na australských televizorech v roce 2000 během olympijských her v Sydney.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Britové natáčejí seriál o svých olympijských hrách