Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Bra‘tac: Na Hvězdnou bránu skáčou i lososi

Jan Nohovec

Jan Nohovec

30. 10. 2011

Tony Amendola, představitel jaffského mistra Bra‘taca z Hvězdné brány, navštívil festival her a fantastiky v Praze. Sympatický herec na několika besedách přiblížil fanouškům své zážitky z natáčení světoznámého seriálu.

Americký herec Tony Amendola, který ztvárnil čestného bojovníka Bra’taca v seriálu Hvězdná brána, Zdroj: MGM

Americký herec zavítal do Prahy během prodlouženého posledního říjnového víkendu v rámci své návštěvy festivalu FanCity 2011. Česká metropole se mu líbí a nejraději po ní cestuje pěšky. Uvidí tak nejlépe nejen turistické cíle, ale skrytá místa Stověžaté, která by jinak neobjevil. Jeho kamarád z natáčení, David Nykl, představitel českého doktora Zelenky ze Stargate Atlantis, mu dokonce doporučil i několik restaurací. A především naši svíčkovou.

Tony Amendola hraje na televizních obrazovkách především malé role (s výjimkou postavy v Zorrovi: Tajemné tváři). Za jeden ze svých nejdůležitějších charakterů proto považuje právě mistra Bra‘taca. Na několika besedách přiblížil fanouškům své zážitky z natáčení – například jak se učil s maketou tyčové zbraně. Jeden typ totiž skutečně střílí, ale práce s tímto mechanismem není jednoduchá, a tak mnoho herců napoprvé maketu nemilosrdně zničí.

Čtěte také exkluzivní rozhovor s Tonym Amendolou

FOTO: Tony Amendola

Tony Amendola v seriálu Hvězdná brána

„V jedné epizodě v polovině seriálu s Teal‘cem ležíme na pláži u řeky na nějaké planetě a musíme si vyměňovat symbionta. Když jsme to točili, zrovna jsme přemýšleli o tom, jestli vlastně bude nějaká další série Hvězdné brány, protože s postupujícími lety to dilema bylo čím dál tím větší. Jak jsme tam tak s Teal‘cem leželi, povídám mu: ‚Další série určitě bude‘. ‚Jak to víš?‘ divil se on. ‚Vždyť i ty ryby se na nás choděj koukat!‘ řekl jsem a ukázal na řeku, kde zrovna skákali proti proudu lososi, aby se vytřeli,“ popsal Amendola jednu historku z natáčení.

„Hvězdná brána pro mne nebyla jen práce, rád jsem to točil a rád se na to i koukal. Už jenom kvůli tomu, abych viděl, co Teal‘covi v téhle sérii zase udělali s vlasy a vousy,“ zasmál se Amendola nad vzpomínkami. Konec je ale podle něj vždycky za rohem, a tak se ani příliš nedivil, když padla poslední klapka. S kamarády herci, kteří žijí také v LA, se ale stále potkává.

Fan City, festival her a fantastiky, se koná v těchto dnech, od 26. do 30. října v KC Novodvorská na pražské Lhotce. Kromě mnoha přednášek a promítáni se zde nachází velká herna počítačových a konzolových, ale i deskových a hudebních her. Exkluzivními hosty Fan City se stali KocourČerveného trpaslíka, Rekha Smarma ze seriálu Battlestar Galactica a další zahraniční herci. Magazín FANZINE.cz (při TOPZINE.cz) je hlavním mediálním partnerem akce. Sledujte náš speciál k této události.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bra‘tac: Na Hvězdnou bránu skáčou i lososi