Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Bloggerka Simone: Jsem konzervativní a neřeším úkoly do školy

FOTO: Módní bloggerka SimoneSimone z blogu Style Cookbook není jako většina ostatních bloggerek. Nechodí do školy, neřeší úkoly, píše bez chyb a obléká se jednoduše a elegantně. Zpovídali jsme další módní bloggerku, která zajisté osloví i vás.

FOTO: Módní bloggerka Simone

Bloggerka Simone v leopardím, Zdroj: archiv Simone

Jak dlouho bloguješ?

Na Style Cookbook by Simone bloguji přibližně od října 2010. Předtím jsem měla blog Hi, Society!, na kterém jsem blogovala přibližně půl roku a spíše jsem si tam všechno osahala a zjistila, jak to v blogovém světě funguje.

Co tě vedlo k tomu založit si blog?

Blogy jsem začala sledovat asi před dvěma lety, když jsem se začala více zajímat o DIY projekty a vyhledávala různé tutorialy, až mě to zavedlo na blog lovemaegan.com. Do té doby jsem vůbec netušila, že něco takového existuje. Tak jsem se začala pídit dál a objevila plno zajímavých zahraničních blogů a to mě přivedlo k otázce, jestli bloguje někdo u nás v ČR. Nějakou dobu jsem blogy jen sledovala a pak se rozhodla založit si vlastní a sdílet obsah svého šatníku i své nápady s ostatními.

Máš vysokou sledovanost a spoustu followerů, čím si myslíš, že jsi tak zajímavá?

Na to byste se měli zeptat spíš mých čtenářů. Myslím si, že pro určitou část čtenářů může být zajímavé to, že je mi 25 let, pracuji a jsem relativně konzervativní v oblékání. Já sama někdy tady v České republice postrádám bloggerky ve svém věku, které neřeší písemky a úkoly do školy. Nás starších je málo a jsem ráda, že jsem v blogovém světě našla i několik kamarádek, se kterými si rozumím a můžu s nimi zajít na kafe či nákupy. Dost často mi také moji čtenáři píší, že se jim líbí, že jsem pozitivní, takže to je možná taky jeden z důvodů, proč se na můj blog vrací.

Které blogy ráda navštěvuješ?

Z těch zahraničních mám ráda už zmíněnou Maegan, Kelly z blogu The Glamourai, Jessicu Quirk z blogu What I Wore. Z českých mám moc ráda blog Joll Burr. Nejvíce času ale trávím sledováním blogů se streetstyle módou, jako je například Stockholm Streetstyle či Altamira.

FOTO: Módní bloggerka Simone

Vždy ženská a elegantní Simone

Jak bys charakterizovala svůj styl?

Já o sobě říkám, že jsem konzerva. Mám ráda klasické elegantní oblečení, vysoké podpatky, saka a šátky. Ráda se oblékám žensky a jednoduchý model doplním výraznými náušnicemi či maxi náhrdelníkem. Baví mě nosit výrazné rtěnky, momentálně si ujíždím na ostře růžové rtěnce ze Sephory, která přitahuje hodně pozornosti. Těžko u mě najdete extravagantní modely, nikdy bych si na sebe nevzala boty Lita nebo roztrhané punčochy, i kdyby to byl zrovna trend sezony.

Nejoblíbenější kousek v šatníku?

Tohle je zapeklitá otázka, protože to se mění přibližně každý týden, když si koupím něco nového. Momentálně je to asi leopardí svetřík od značky Gerard Darel, který jsem sehnala v second handu za naprosto směšnou cenu.

Co sis koupila v poslední době?

Zrovna včera jsem si koupila naprosto úžasné triko na běhání, které navrhovala Stella McCartney pro Adidas, což je pro mě velká motivace jít běhat co nejdříve. O víkendu jsem v sekáči objevila černé šaty značky Topshop, ve kterých jdu dnes na premiéru baletu.

Nejoblíbenější místo, kde sháníš oblečení?

Nedávno jsem s kolegou dělala reportáž o nakupování v sekáčích a po dlouhé době jsem jejich kouzlu znovu propadla a sehnala několik opravdu úžasných kousků, takže momentálně jsou to asi second handy. Jinak mám ráda nakupování kabelek na Asosu, londýnský Topshop a Primark. Tady v Čechách ráda nakupuji u F&F, kde se mi líbí jejich basic oblečení, doplňky snad už jedině v H&M, kabáty v Zaře. Na rozdíl od většiny bloggerů se chodím dívat i do obchodů typu New Yorker, kde se ve slevách dají sehnat sáčka za pár korun.

FOTO: Módní bloggerka Simone

Méně je více

Který trend sis v poslední době osvojila?

Výrazné barvy, animal print. Moc se mi líbí trend plisovaných sukní, ale nevím, jestli budu mít odvahu vzít si na sebe třeba sukni do půli lýtek. I když to se může během pár dní změnit.

Tvá módní inspirace?

Inspirují mě hlavně ostatní blogy, originálně oblečené ženy na ulicích, filmy a videoklipy. Sleduji, jak lidé v mém okolí věci kombinují, jak si hrají s materiály a doplňky. V počítači mám jednu složku plnou ispiračních fotek, a když zrovna nevím co na sebe, stačí se do ní podívat a vždy mě napadne něco nového.

Čeho bys chtěla ještě v blogování nebo v módě obecně dosáhnout?

Chtěla bych mít blog, který bude kromě módy zaměřen i na home decor a DIY projekty, které jsou mojí vášní, ale bohužel na ně teď nemám tolik času, kolik bych si přála. A hlavně bych chtěla, aby se na můj blog čtenáři rádi vraceli a chodili na něj pro inspiraci tak, jako já chodím pro inspiraci na ostatní blogy.

Módní krédo?

Nemám žádné módní krédo, podle kterého bych se řídila, snažím se vždy myslet na to, že méně je více, což je hlavně po výplatě při nájezdu na obchody velký problém. 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bloggerka Simone: Jsem konzervativní a neřeším úkoly do školy