Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Modelky inspirují i mimo přehlídková mola. Jejich street style si zamilujete!

Redakce

Redakce

13. 7. 2011

FOTO: Modelka Natalie SuarezDobám, kdy byly modelky pouhým chodícím ramínkem na šaty, dávno odzvonilo. Dnes jsou z nich známé osobnosti, které díky neustálému a bezprostřednímu kontaktu s tou nejlepší módou určují trendy. Přivítejte nové módní ikony a diktátory stylu.

FOTO: Modelky

Nedbalá elegance nebo boho styl?, Zdroj: altamiranyc.blogspot.com

Chcete vědět, jakému stylu dávají přednost nejlepší a nejznámější modelky světa? Na co sází a v čem brázdí ulice módních metropolí? Vybrali jsme pro vás ty nejčastější a nejoblíbenější styly a trendy, které si modelky zamilovaly. Inspirujte se!

Rock

Rockový styl je už pár let módní stálicí. Je mladistvý, rebelský a neotřelý, a proto není divu, že si ho modelky po celém světě oblíbily. Nejznámější milovnicí tohoto trendu je dánská modelka Freja Beha Erichsen, která na něj nedá dopustit a v ničem jiném by na ulici nevyšla.

Vyznavačkou rockového stylu je také Britka Agyness Deyn, která je známá svými odvážnými vlasovými kreacemi. Vystřídala už blond, černou, hnědou, červenou a minulý rok šla až do extrému, dohola. Agyness ale tento trend pojala trochu jinak než Freja, která sází na černou. Díky své hravé a experimentální povaze se nebojí ničeho. Barev už vůbec ne.

FOTO: Modelky Freja Beha, Chanel Iman, Tayane Leao

Freja Beha, Chanel Iman a Tayane Leao v civilu

Dokonce ani módnímu chameleonovi Chanel Iman, která bývá za svůj styl velmi často chválena, ve skříni nechybí kožený křivák. Avšak sexappeal, který je Iman vlastní a díky němuž se minulý rok stala Victoria’s Secret Angel, se otiskl i v jejích rockových kreacích. Koženou bundu doplňují zásadně podpatky a minišaty nebo skinny džíny.

Boho 70. let

Boho stylem se ze všech celebrit nejvíce proslavila Mary-Kate Olsen, jedno z nejznámějších a nejbohatších dvojčat na světě. Ekvivalentem k Mary-Kate ve světě modelek je určitě Australanka Abbey Lee Kershaw. Modelka s panenkovským obličejem, mezerou mezi zuby, deseti piercingy a osmi tetováními má pro boho až hippie styl vášeň. Dlouhé barevné sukně, výrazné doplňky, šátky a maxi kabáty, to je Abbey.

FOTO: Modelky Abbey Lee, Liu Wen a Lindsey Hoover

Boho styl v podání Abbey Lee Kershaw, Liu Wen a Lindsey Hoover

Tento módní úlet, ve kterém se každý vyřádí, se zalíbil i Liu Wen, nejúspěšnější a nejstylovější asijské modelce. Jelikož Liu nosí různé styly, je v boho poněkud mírnější než Abbey Lee a k barevným sukním nosí střídmější kousky v neutrálních barvách.

V čem se ale všechny modelky shodnou, je, že bohémské rozevláté sukně se doplňují zásadně těžkými plnými botami na nízkém, ale širokém klínu.

Klasická elegance

Dokonce i modelky někdy sáhnou po kancelářské módě, tedy kostýmcích, sakách, kabátcích a trenčkotech nebo pencil sukních. Jednou z nich je i Číňanka Shu Pei, která na kalhotové kostýmy a saka nedá dopustit. Navíc díky svému svěžímu až dětskému vzhledu vždy vypadá stylově, nikoliv usedle, což je riziko tohoto trendu.

Eleganci dává překvapivě přednost i osmnáctiletá Karlie Kloss, která by ve svém věku měla právo na experimenty, avšak záměrně se ho zříká a drží se ověřené klasiky, na které nejvíce miluje lodičky na vysokém jehlovém podpatku. Karlie je ovšem také velkou zastánkyní mladistvé a uvolněné nedbalé elegance.

FOTO: Shu Pei, Lily Donaldson a Karlie Kloss v ulicích

Vždy elegantní Shu Pei, Lily Donaldson a Karlie Kloss

V elegantním trenčkotu či saku a na vysokých podpatcích si ráda vyjde i Angličanka Lily Donaldson. Její styl není přesně definovatelný ani zařaditelný. U Lily v šatníku najdete elegantní kousky v černé nebo bílé, i pestrobarevné experimenty, které dodávají outfitům šťávu.

Nedbalá elegance

Mladší sestra klasické elegance nemá v podstatě žádná pravidla. Odvíjí se z klasiky, ale je mnohem uvolněnější a subjektivnější, tudíž ideální pro vyjádření individuality. Díky své variabilitě je tento styl oblíbený nejen mezi modelkami, ale je rozšířený i mezi normálními smrtelníky. Mezi její přívržence patří například mladičká Polka Jac Jagaciak, stoupající hvězda Lindsey Wixson nebo Belgičanka Hanne Gaby Odiele.

FOTO: Modelky Jac Jagaciak, Lindsey Wixson a Hanne Gaby Odiele

Jac Jagaciak, Lindsey Wixson a Hanne Gaby Odiele přímo milují nedbalou eleganci

Street style těchto mladých krásek je často k vidění v předních módních magazínech, jako je Vogue, Elle nebo Harper’s Bazaar. Pro další inspiraci také můžete navštívit blog, který se zaměřuje přímo na styl modelek v jejich volném čase, což hlásá již titul blogu Models off duty. Inspirujte se těmi nejpovolanějšími.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Modelky inspirují i mimo přehlídková mola. Jejich street style si zamilujete!