Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Módní bloggeři u zpovědi: Joll Burr inspiraci najde i ve vlastním šatníku

FOTO: Joll Burr, módní bloggerkaKřehká blondýnka Joll zásobuje svůj blog rozmanitými a zábavnými kreacemi takřka každý den. Na Joll Burr’s fashion blogu se tedy rozhodně nudit nebudete.

FOTO: Joll Burr, módní bloggerka

Krásná a inspirativní Joll Burr, Zdroj: archiv Joll Burr

Jak dlouho blogguješ?

Blog jsem si založila v létě 2010, ale aktivně se mu věnuji až od listopadu. Joll Burr’s fashion blog je moje úplně první stránka, takže bych řekla, že jsem v bloggování ještě nováček. O psaní se to ale říct nedá. Vždycky jsem vedla nějaký týmový časopis nebo přispívala do školních novin.

Co tě vedlo k tomu založit si blog?

Nuda. V létě jsem tři měsíce bydlela a pracovala na řeckém ostrově Santorini, kde jsem obsluhovala malý hotelový obchůdek s oblečením. Skoro nikdo tam nakupovat nechodil, mně chybělo klábosení a rodný jazyk vůbec, takže jsem začala prohlížet různé blogy a komunikovat s bloggerkami prostřednictvím komentářů, až jsem si jednoho dne založila vlastní.

Máš vysokou sledovanost a spoustu followerů, čím si myslíš, že jsi tak zajímavá?

Možná tím, že příspěvky přidávám často a pravidelně, ale jistá si nejsem, to je spíše otázka pro mé čtenáře. Každopádně se snažím, aby byl blog přehledný, ráda s čtenáři vedu diskuze a vždy ochotně odpovídám na dotazy.

FOTO: Joll Burr, módní bloggerka

Plisovaná dlouhá sukně - přesně podle Joll

Které blogy ráda navštěvuješ?

Momentálně hlavně ty, které jsou zaměřené na bytový design. V červnu se stěhuji do Prahy a byt si budu zařizovat sama, takže inspirace není nikdy dost. Mám ale samozřejmě i spoustu oblíbených módních blogů, z českých mohu jmenovat třeba Ejvi Freedom, Lost in closet, Agnes and Luke, Indie Kid, Theresa Matejicna, Czech foreigner, A cup of style a spoustu dalších. Obecně si na blogu ráda počtu, takže hledám strukturovaný text bez hrubek. Koukám na skutečné outfity, které mohu potkat na ulici. Vždy mě potěší DIY nápady a inspirace ze světa módy. Líbí se mi, když je autor vstřícný, odpovídá na dotazy a snáší kritiku.

Jak bys charakterizovala svůj styl?

Pokaždé jiný. Nedokážu se nikam zaškatulkovat, alespoň ne na dlouhou dobu. Ráda s módou experimentuji a svůj styl měním podle nálady. Moc ráda mám podpatky nebo klínky, takže bych svůj styl určitě nenazvala sportovní.

Nejoblíbenější kousek v šatníku?

To bývá většinou ten, který mám nejkratší dobu, protože radost z koupě ještě trvá a nemám jej okoukaný. Teď asi musím jmenovat baseballovou bundu z queens.cz nebo várku dlouhých plisovaných sukní, které jsem pořídila v sekáči po 30 korunách.

FOTO: Joll Burr, módní bloggerka

Joll zůstává vždy žensky krásná

Co sis koupila v poslední době?

Viz předchozí otázka. Ještě bych doplnila staré Levi’s džíny, které se mi zdárně povedlo transformovat na šortky, nebo moc pěkné military sáčko, které jsem zatím neměla na sobě a moc se na něj těším. Z nemódních věcí bych jmenovala ojeté jízdní kolo, které jsem si moc přála a momentálně je ve fázi úprav, než se z něj stane možná i trochu módní kousek.

Nejoblíbenější místo, kde sháníš oblečení?

Určitě second handy. Tady v menším městě je jich požehnaně, což se o lidech zajímajících se o módu říct nedá, takže mám většinou štěstí. Vždy mám z oblečení větší radost, když vím, že mě stálo tolik, co dnešní snídaně.

Trend, který sis v poslední době osvojila?

V zimě jsem si zamilovala maxi délky a láska stále trvá! V mrazech jsem myslela hlavně na praktičnost, kdy maxi sukně poskytuje úžasné teplo, ale teď na jaře jsem si zalíbila i lehoučké, třeba plisované sukně!

FOTO: Joll Burr, módní bloggerka

Na své si přijde opravdu každý!

Tvá módní inspirace?

Lidé! Projíždím zejména zahraniční módní blogy nebo Lookbook. Nekončící zdroj inspirace je mi i můj vlastní šatník, věci v obchodech, zejména vintage nebo second handech, (staré) filmy a časopisy.

Čeho bys chtěla ještě v bloggování nebo v módě obecně dosáhnout?

V módě asi jen umět se stylově obléct, což chce vlastně jen cvik, a já myslím, že jsem stále jen ve fázi cvičení. Snem je jednou umět obléci sebe i kohokoli jiného naprosto perfektně a na první pokus. Taky si vždy zachovat vkus a soudnost!

Módní krédo?

Móda pomíjí, styl je věčný.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Módní bloggeři u zpovědi: Joll Burr inspiraci najde i ve vlastním šatníku